Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Roboti na sex: Jednou budou zabíjet, varují odborníci

+ Další fotografie
Možná si někteří z vás vzpomenou na Spielbergův film A. I. Umělá inteligence, kdy lidstvo pokročilo tak, že začalo používat roboty i jako sexuální společníky. Ve filmu si sexrobot v podání Juda Lawa mohl změnit barvu vlasů a dokonce pohybem krku pustit nějakou hezkou píseň. Teď se tato představa nezdá až tak vzdálenou hudbou budoucnosti.

Jako každý počítačem řízený stroj napojený na síť, tak i sexrobota bude možné hacknout. Dokonce to prý zatím vypadá, že to je jednodušší než se dostat do něčího PC nebo smartphonu. Hackeři pak mohou ovládnout robota nebo robotické přístroje a převzít tak plnou kontrolu nad celým zařízením. Ruce, nohy, nože a nebo svářecí zařízení, záleží, k čemu je robot určen.

Vždy, když je jakékoliv zařízení tohoto typu připojeno na internet, je možné ho nějakým způsobem napadnout.

Během dalšího desetiletí by se sexroboti měli stávat běžnější záležitostí. Vyvstává zde však mnoho zneklidňujících otázek. Jaké sociální dopady mohou tyto „hračky“ mít a zda někteří lidé pak nebudou odtrženi od reality úplně. Na světě je v současnosti již pět firem, které se na výrobu těchto robotů specializují. Ceny se pohybují od 5 000 dolarů (115 000 Kč) až k 15 000 dolarů (330 000 Kč) za model.

Vědci se domnívají, že v budoucích padesáti letech pokrok v této oblasti půjde tak daleko, že se pohyby, mimika obličeje a spontánní mluvení dostanou na úroveň, která bude od člověka k nerozeznání. Bohužel nebezpečí, že vašeho sexrobota bude na dálku ovládat někdo jiný, zde reálně existuje. Odborníci varují, že pak bude možné sexuálního robota přeprogramovat na zabíjení.

Mohlo by vás zajímat

Další články