První ročník reality show Robinsonův ostrov byl k překvapení některých velmi úspěšný. Diváci si doslova zamilovali krásné i drsné prostředí, kde se partička naprosto neznámých lidí snažila získat pohádkovou výhru a stát se zároveň jediným přeživším Robinsonem. Do druhé řady se přihlásilo více než šest tisíc odvážlivců, kteří nemají strach zkusit něco úplně nového.

Mezi soutěžícími v Robinsonově ostrově uvidí diváci také pětadvacetiletou Nicol Gremplewskou z Karviné. Na první pohled vzbuzuje dojem křehké barbíny. Proti tomu chce na ostrově bojovat. „Ukážu všem, že na to mám! A chci nakopat zadek mému bývalému příteli, který se do Robinsonova ostrova taky přihlásil, neúspěšně.“

Těžký rozchod Nicol nastartoval a v soutěži plánuje zůstat co nejdéle. Dokonce prošla expresním kurzem přežití, ale stihla pouze teoretickou část. „Chci změnit svůj osud.” Největší slabinou fitness trenérky, která také ráda píše knihy, je strach z pavouků: „Když vidím pavouka, dostanu skoro infarkt, většinou se jim snažím vyhnout.“ Pomůže Nikol účast v náročné show zapomenout na expřítele, nebo jí velké odhodlání podlomí kolena hned v úvodu hry?