Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Robinsonka Martina Helis si na ostrově sáhla na dno: Dnes bych udělala některé věci jinak

Robinsonka Martina Helis promluvila o účasti v Robinsonově ostrově.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova / se souhlasem Martiny Helis / koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
rozhovor

Robinsonka Martina Helis (29) patřila mezi nejoblíbenější účastnice Robinsonova ostrova, ve kterém se dostala až do samotného finále. Aktuálně jsou v procesu přípravy na novou reality show Survivor Česko Slovensko, která má stejný koncept, ale má být náročnější a také větší. V rozhovoru pro eXtra.cz Martina zavzpomínala na svou účast v Robinsonově ostrově, svěřila se, co bylo nejnáročnější, ale také prozradila, proč si myslí, že právě ona zaujala nejen na castingu, ale postupně se probojovala až do finálního dílu.

Uplynuly tři roky od vaší účasti v Robinsonově ostrově, jak na tyhle časy vzpomínáte?

Byl to neskutečný zážitek, ale zároveň náročné nejen po psychické, ale také fyzické stránce. Nedá se vysvětlit, jaké to tam doopravdy bylo, to by bylo na týden. Ten výstup, který vidí diváci v televizi, je sestříhaný, je to tak deset procent z celého dne.

Aktuálně jsou vypsané castingy do nové show Survivor Česko Slovensko. Nepřemýšlela jste, že byste to štěstí ještě zkusila?

Já jsem si říkala, že když jsem viděla vypsaný casting, tak bych do toho hned šla. (smích) Manžel mě strašil, že pojede, a já mu řekla, ať klidně jede. Opravdu každému fanouškovi tohoto konceptu tohle přeji zažít. Budu se na show těšit jako divák, bude se vysílat a já budu ta, která se bude smát z pohodlí gauče s popcornem v ruce. (smích)

Změnil se vám po účasti v reality show nějakým způsobem pohled na život?

Když jsme byli na ostrově, tak jsme si s ostatními účastníky říkali, že si budeme více vážit jídla a podobně. To ale po návratu vydrželo jen pár měsíců a nakonec to zajelo do starých kolejí, člověk na to zkrátka jakoby zapomene.

Udělala byste dnes něco jinak?

Ano, určité věci se změnily, jsou to pouhé tři roky, ale zpětně se na to dívám i tak, že jsem často reagovala nerozvážně a dnes bych některé věci udělala jinak. Ráda bych si to také vyzkoušela jako maminka, kdy jsem o něco starší a zkušenější.

Netajila jste se tím, že jste si v show sáhla na dno. Co pro vás bylo nejnáročnější?

Byl to sled všeho. Já jsem si myslela, že mi bude nejvíc chybět čištění zubů, o které se ráda starám. Ale ve finále mě překvapilo, že to byl spánek. Spali jsme na zemi - na písku, a ten když se udusá, tak je tvrdý jako beton, navíc byl neustále vlhký, což byl velký diskomfort. Nepříjemné byly také štípance od hmyzu, kterých jsem měla asi tři sta. Pak určitě trávit celý den na sluníčku a v tom největším horku předvést co nejlepší výkon.

Kdybyste mohla dát nějakou radu, jak uspět na castingu nebo právě až na ostrově, jaká by byla?

Lidé mi píší o rady celkem intenzivně, nechci být zlá, ale ani mně nikdo neradil. Hrozně bych jim chtěla poradit, ale já nevím koho hledají. Každý si tím procesem musí projít individuálně. Důležité je být sám sebou. V televizi může ten člověk vypadat jinak, líp, ale až se pak dostane do té stresové situace nebo bude mít hlad, tak se skutečně projeví. Myslím, že tvůrci chtějí vidět přirozenost, na kterou jsem tehdy vsadila i já.

Dá se na tuhle show nějak připravit?

Podle mě nedá, veškeré věci se řeší až za pochodu. Lidé tam mohou jet s taktikou, ale nakonec se tam může vše tak zamotat, že ji nakonec přehodnotí.

Je něco, co byste si ještě ráda splnila?

Já jsem si už asi splnila všechno a jsem takhle velmi šťastná. Mám zdravého syna, úžasného manžela a také jsem si splnila účast v Robinsonově ostrově, což byl můj velký sen.

Související články

Další články