Reality show Robinsonův ostrov se pomalu blíží ke konci, a proto napětí narůstá. Soutěžící si nejsou nikým a ničím jisti. V kmeni Mayon se vytvořilo tolik aliancí, že se v nich už ani samotní Robinsoni nedokáží vyznat.

O to je to ale větší vzrušení při vyřazování. Za poslední kola totiž nevypadl nikdo, na kom se chvíli předtím soutěžící domluvili. To dokazuje, že ve svých intrikách mají soutěžící poměrně dost velký chaos.

Jako poslední opustil Robinsonův ostrov Jakub a přidal se tak na ostrov vyloučení k Radovanovi, Tereze a Lucii, která už mele z posledního. V současné době jsou již všichni Robinsoni doma a po každém díle běží talkshow Jak to vidí Robinsoni. A právě tady se Martin pustil docela nevybíravě do půvabné Niky.

Oba dva se před zraky kamer začali dohadovat o tom, jak to bylo s tvrzením, že Nika se vždy a nejvíce obětuje pro celý kmen. Důkazem toho byla jedna ze soutěží o odměnu, kde Nika přesekla své vlastní lano, aby opravdu dokázala, že ona je ten největší týmový hráč.

Bohužel v tomhle to Nika trochu přecenila a maximálně ukázala, že je úplně mimo. V televizi své konání komentovala takto: ,,To bylo divadelní představení, to byla show," komentovala své chování Nika.

Jenomže to pěkně namíchlo Martina a hned jí odpověděl: ,,Bylo to k zblití." Tím chtěl Nice jasně naznačit, že takové sebemrskačství je naprosto zbytečné a trapné.