Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Robin Williams by slavil narozeniny: Legendární komik, kterého zničila zdrcující diagnóza

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
výročí
Je tomu už téměř 5 let, co legendární herec Robin Williams ve svých 63 letech spáchal sebevraždu. Dnes by oblíbený komik oslavil 68. narozeniny, jeho život však zmařila zničující diagnóza lékařů, kterou neunesl. Připomeňte si život muže, jehož herecký um uznával celý svět.

Robin McLaurin Williams se narodil 21. července 1951 v Chicagu. Jeho matkou byla bývalá modelka Laura McLaurin a otcem podnikatel Robert Fitzgerald Williams, který měl vysoké postavení ve firmě Ford. Jako dítě byl Williams samotář, který před reálnými přáteli upřednostňoval svůj imaginární svět.

Po dokončení střední školy v Marin County v roce 1969 šel studovat politické vědy na Claremont Men's College. Největší radost mu však dělalo hraní, kterému se amatérsky věnoval. Proto se rozhodl odjet do New Yorku a nastoupit na jednu z nejprestižnějších uměleckých škol Julliard, díky které si herectvím vydělal své první peníze.

Williams se před kamerami poprvé objevil v show Richarda Pryora, kde si ho všiml režisér Garry Marshall. Ten mu nabídl vůbec první filmovou roli. Ačkoliv se o komickém nadání Robina Williamse nedalo pochybovat, snímek neměl úspěch a publikum na něj rychle zapomnělo. Tento neúspěch se opakoval ještě u dalších filmů, dokud nepřišel hit Dobré ráno, Vietname, díky kterému byl herec nominován na Oscara. Od té doby byl filmaři velmi žádaný.

Osobní život Robina Williamse byl velmi pestrý. V roce 1978 se oženil s tanečnicí Valerií Velardi, která mu porodila syna Zacha. O 10 let později si začal románek se Zachovou vychovatelkou Marshou Graces, s níž byl do roku 2010. Jeho poslední ženou byla grafická designérka Susan Schneider, která s ním byla až do jeho smrti.

Lidé spekulovali o tom, že za smrtí Williamse stály deprese, kterým propadl. Těm úspěšně čelil dlouhou dobu, dokud nepřišla zdrcující zpráva ze strany lékařů, kteří herci diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Během nemoci dochází až k úplné ztrátě kontroly nad pohyby a někdy i mluvením, v obličeji člověk vypadá, že je úplně mimo a neví, co se kolem něj děje, přitom vnímá úplně všechno a jeho inteligence nepozbývá na síle. Projevy nemoci z něj ale udělají naprosto nesamostatného jedince, který se nedokáže ani sám najíst.

S diagnózou se Robin Williams nevyrovnal a dne 11. srpna 2014 spáchal sebevraždu. Nejdříve se pokusil podřezat si zápěstí, jeho pokus byl ale neúspěšný, a tak se rozhodl svůj život ukončit oběšením na pásku na dveřích šatny. Jeho smrt všechny zasáhla a šokovala - nikdo neměl ponětí o tom, že ho špatná zpráva od lékařů zdrtila natolik, aby si sáhl na život.

Související články

Další články