Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Robin Williams bojoval s démony: K sebevraždě ho ale přivedla jiná děsivá choroba

Robin Williams bojoval s démony: K sebevraždě ho ale přivedla jiná děsivá choroba
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
NAROZENINY

Charismatický herec Robin Williams by dnes oslavil své sedmdesáté narozeniny, jeho život však vyhasl už před necelými sedmi lety. Williams holdoval alkoholu a drogám, ovšem osudnou se mu stala demence s Lewyho tělísky. Všechno zašlo až tak daleko, že jako únik od všech problémů zvolil sebevraždu.

Herec Robin Williams se narodil do dobře zabezpečené rodiny, jeho matka byla modelkou, otec zase vysoce postaveným zaměstnancem společnosti Ford. Malý Robin měl k herectví od dětství blízko, ovšem byl také samotář. Rád se vytrácel do svého imaginárního světa, kde mohl být kýmkoliv a čímkoliv. Možná právě proto se toužil stát zrovna hercem.

Robin Williams bojoval s kokainem a alkoholem

V osmdesátých letech debutoval ve snímku Pepek námořník a odstartoval tak svou kariéru. Jenže ve stejných letech bojoval i s kokainem a alkoholem. S drogami však později sekl - přispělo k tomu i to, když mu po společné párty zemřel na předávkování kamarád. Dalším impulsem bylo pro Williamse i narození syna.

Alkoholu ale holdoval dál. Srážel ho na kolena od roku 2003 a dvakrát skončil i na odvykací kůře. A aby toho nebylo málo, po celý život se potýkal i s depresemi a zdravotními problémy. Zažíval návaly strachu a úzkosti, nemohl spát, byl v neustálém stresu a měl mírný třes rukou. Lékaři si s ním moc nevěděli rady a nakonec mu diagnostikovali počínající Parkinsonovu chorobu.

Robin Williams spáchal sebevraždu

On však trpěl i ztrátami paměti, paranoiou a halucinacemi. Jeho stav byl pro něj už nesnesitelný. O to horší pro něj bylo, když si uvědomoval, že ho přestává poslouchat vlastní rozum, a tak vzal svůj osud do vlastních rukou

V srpnu roku 2014 se ve svém domě v Kalifornii oběsil. Po pitvě bylo zjištěno, že v době sebevraždy neměl v těle žádný alkohol ani jiné návykové látky. Zároveň lékaři odhalili, že netrpěl Parkinsonovou chorobou, ale demencí s Lewyho tělísky.

I přes nepřízeň osudu po sobě zanechal nesmazatelnou stopu v kultuře: pěknou řádku skvělých filmů, mezi které patří například Dobrý Will Hunting, Jumanji, Flubber či Dobré ráno, Vietname. Ve sbírce má několik Zlatých glóbů, a také sošku Oscara za vedlejší roli ve snímku Dobrý Will Hunting.

Na světě zanechal své tři potomky – syna Zachariho Pryma, kterého měl se svou první manželkou Valerií Velardi, dále dceru Zeldu a syna Codyho Alana z druhého manželství. Třetí Williamsovo manželství bylo bezdětné, za to však trvalo až do jeho smrti. Manželka a herečka Susan Williams se mu snažila být tou největší oporou při těžkém boji s nemocí, která mu ze života udělala doslova peklo.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy