Ester Ledecká (22) pro Českou republiku vybojovala zlatou medaili v superobřím slalomu a okamžitě se stala celosvětovou senzací. Velký skandál způsobil její bratr výtvarník Jonáš Ledecký (24), který nemohl přežít fakt, že se jízda jeho sestry nevysílala, a místo toho Česká televize zařadila do vysílání hokejový zápas Česka s Kanadou.

„Rád bych se sešel s tou p*čou, která rozhodla, že místo toho pustí hokej… smrt ČT,“ napsal na sociální sítě. „Za to, že to nedáváte v televizi, by vás měli ukřižovat, vy č*ráci,“ dodal.

To si ovšem nenechal líbit zkušený sportovní moderátor Robert Záruba a řekl k tomu své. „Děláme maximum pro to, abychom ukázali české sportovce a pokud možno živě. Diváci sice mají nedůvěru, ale když to nejde, má to většinou racionální důvod. Nějaké omezení, které kvůli sublicenci teď máme, řekl portál Idnes.cz.

Největší problém vidí v právech na vysílání. „My sami je nikdy nekupovali, protože bychom neměli šanci a nikdo by s námi nejednal. Dělala to EBU jako sdružení veřejnoprávních a některých soukromých televizí a ta teď prohrála soutěž o televizní práva na příští tři olympiády.“

Samozřejmě, že si také nemohl nevšimnout vulgárního vyjádření bratra Ester Ledecké. Okomentoval to však hodně stroze. „Promiňte, ale nerad bych debatu o fantastickém úspěchu Ester Ledecké snížil na tuto úroveň.“