Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Robert Šlachta a jeho Přísaha děsí politiky: Nesnáším dvojí metr, říká pro eXtra.cz

Mnoho lidí Šlachtovi věří.
Zdroj: se souhlasem Robert Šlachta
+ Další 2 fotografie
rozhovor

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta (49) slaví velký úspěch. Jeho politické hnutí Přísaha se v průzkumech přehouplo přes magickou 5% hranici. Někteří rivalové začínají mít strach. V rozhovoru pro eXtra.cz se rozpovídal o svých plánech.

Co říkáte na skutečnost, že v průzkumech překračujete magickou 5% hranici?

Samozřejmě mě to těší. Je to důležitý milník. Beru to ale tak, že ještě nic není jisté, a pracujeme dál. Do voleb zbývají čtyři měsíce. Současně je to pro mě obrovský závazek vůči všem lidem, kteří nás podporují.

Čím si to vysvětlujete?

Je to odraz naší práce, a také asi i toho, že jsem za poslední měsíce najezdil 32 000 kilometrů po republice, abych byl osobně na stáncích, kde sbíráme podpisy pod naši petici za prověření všech covidových státních zakázek. Dosud jsme takto navštívili více než 120 měst po celé republice.

Pomohli dobrovolníci

Co stojí za tím, že se vám takto daří?

Naši dobrovolníci. Od ledna, kdy jsme oznámili vstup do politiky a založení hnutí Přísaha, se na našem webu registrovalo přeš čtyři tisíce lidí, kteří si berou dovolenou, aby mohli s námi stát na stánku, roznášet letáky a šířit myšlenku Přísahy mezi lidmi.

V čem spočívá vaše pracovní náplň čtyři měsíce před volbami?

Teď jsme právě dokončili šňůru stánků, při níž jsem byl každý den na třech místech v republice, kde jsme sbírali podpisy pod petici. Takže jsem hodně řídil, málo spal a jedl hodně nezdravého jídla. Koncem června nás čeká náš první sněm, takže se věnuji organizaci sněmu a hnutí jako takovému, a také ladíme poslední detaily programu.

Kolik lidí si přečetlo vaše dvě knihy a jaké máte reakce?

První knihy se prodalo kolem 80 tisíc výtisků, myslím, že teď se dělal další dotisk. Druhé knížky se zatím přes náš e-shop prodalo kolem tisícovky. Kolik se ale prodalo v knihkupectvích, to zatím nevím. Reakce jsou skvělé, hodně lidí, kteří s námi mrzli v mínus dvanácti stupních na stáncích, se pak našlo v knížce a líbilo jsem jim to.

"Spravedlnost musí platit pro všechny stejně"

Co vám na nynější politické scéně vadí nejvíce?

To, že je tady dvojí spravedlnost. Že když jste „někdo“, pak pro vás neplatí žádná pravidla a děláte si co chcete a jak chcete. Ukázalo se to naplno v koroně a ukazuje se to pořád. Spravedlnost musí platit pro všechny stejně a je jedno, kde žijete a kolik berete.

Jste po třiceti letech u policie finančně zajištěn?

Víte, já vždy říkám, že mám všechno, co potřebuji. Deset řízků nesním, víc než jedno auto neuřídím a ve více než jednom baráku bydlet nebudu.

Jaké jsou vaše záliby? Co děláte, když nepracujete?

Hrozně rád běhám, čistím si u toho hlavu. Mám také motorku a už se těším, že je venku hezky a půjdu se na ní projet.

Jaké je vaše bydlení?

Bydlím v Pohořelicích na Moravě - v malém městečku, odkud pocházím a kde jsem vyrůstal.

Co říká vaše rodina na to, že jste se pustil do boje s větrnými mlýny, nemají o vás strach?

Když jsem byl u policie a šel po všech lumpech, které tahle země má, moje máma dostávala nechutné anonymní dopisy plné výhrůžek. Myslím, že není nic, co by ji v tomto momentě dokázalo ještě překvapit.


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy