Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Robert Rosenberg kývl na těžký zápas a odnesl si otřes mozku! Přesto mu lidé tleskali…

Stačilo málo a Rosenberg se stal vítězem proti zkušenějšímu soupeři.
Zdroj: Petra Šebestová / Dvořáček
+ Další 3 fotografie
Předvedl, že má velké srdce... Řeč je o Robertu Rosenbergovi (43), který se dlouhodobě věnuje boxu nejen jako trenér, ale příležitostně kývne na zajímavý zápas. A jinak tomu nebylo ani před pár dny, kdy ukázal obrovskou vůli, když nastoupil proti soupeři z Ameriky a po 6 těžkých kolech vyfasoval otřes mozku, ale i pořádný aplaus od diváků...

Zápas se konal o víkendu, když Rosenberg dostal soupeře ze Spojených států Shawna Millera, o kterém se bývalá hvězda filmů s hvězdičkou dozvěděla na poslední chvíli, a to týden před zápasem.

A i když tušil, že skutečnost, že soupeře převálcuje, se blíží nule, na zápas kývl. Rosenberg se teď více věnuje bojovému umění zvané jeet kune do více než boxu a je certifikovaný jako jediný v ČR přímo od rodiny Bruce Leeho. A záměr byl prý takový, že si v ringu vyzkouší bojové prvky, které se dají zařadit do boxerského zápasu. „Cíl byl zkusit odboxovat všech 6 kol, na které byl zápas vypsán. Nakonec po tvrdé a vyrovnané bitvě jsem prohrál o dva body. To znamená, že jeden z rozhodčích mi dál remízu a dva rozhodčí bodovali ve prospěch soupeře,“ řekl eXtra.cz Rosenberg po tvrdém zápase, který připomínal legendární zápasy filmového Rockyho, kde totální outsider nastupuje proti nejlepším boxerům.

Rosenberg sice prohrál a ze zápasu si odnesl lehký otřes mozku, naštípnutý nos a spoustu šrámů a modřin. „Když zvážím to, že mi je 43 let, tak jsem hodně spokojený. Je to výsledek toho, že člověk se každý den udržuje a má šanci být aktivní a ve formě. Otevřel jsem si i vlastní tělocvičnu Rebel Gym na Žižkově. Boxerna je celá vybavena v retro stylu a panuje v ní kamarádská atmosféra. V krátké přípravě na zápas mi pomáhal Daniel Táborský, což je několikanásobný mistr republiky v boxu, a členové mého oddílu Bc rebel a myslím, že jsem rozhodně ostudu neudělal,“ pokračoval Rosenberg o svém zápase s tím, že soupeř byl opravdu tvrdý.

Po zápase většina odborné veřejnosti na ústeckém sportovním odpoledni gratulovala Rosenbergovi k výkonu, kterým mnohé zaskočil, a zejména k vyrovnanému zápasu. Je vidět, že když člověk chce a má pevnou vůli, zvládne nemožné.

Související články

Další články