Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Robert Redford v slzách: Milovaného syna Jamese mu zabila zákeřná nemoc

Syn Roberta Redforda James bohužel tragicky zahynul.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
smutek
Robert Redford (84) prožívá nejhorší noční můru všech rodičů. Ve věku pouhých 58 let zemřel jeho milovaný syn James Redford, podlehl rakovině jater. Smutnou informaci sdělila fanouškům na sociálních sítích jeho žena Kyle.

V pouhých 58 letech zemřel James Redford, scenárista, režisér a syn legendárního herce Roberta Redforda podlehl rakovině jater. Smutnou informaci na sociálních sítích oznámila jeho žena Kyle. James, kterému rodina přezdívala Jamie, boj se zákeřnou nemocí prohrál v pátek ve svém domě.

„Jamie dnes zemřel. Naše srdce jsou zlomená. Žil krásný život a byl milován. Bude nám moc chybět. Jako jeho manželka, s níž byl 32 let, jsem velmi vděčná za dvě úžasné děti, které jsme spolu vychovali. Nevím, co bychom bez nich v posledních 2 letech dělali,“ napsala Kyle Redford na Twitter.

Manažer Roberta Redforda americká média informoval o tom, že herec je ztrátou svého syna velmi zasažen a v těchto těžkých časech se upíná ke své rodině. Pro časopis People vydal prohlášení, v němž stojí, že smutek ze ztráty dítěte je nesmírný.

Ve stopách otce

Stejně jako jeho slavný táta, i James Redford se rozhodl budovat kariéru ve filmovém světě. Nestal se hercem, nýbrž režisérem a scenáristou a natáčel dokumenty, v nichž se zaměřoval především na životní prostředí. Společně s otcem založil i nadaci, jež sponzorovala projekty filmových tvůrců, kteří svými filmy měli šanci životní prostředí pozitivně ovlivnit.

Rakovina

Zákeřná nemoc trápila Jamese dlouho. V roce 1993 podstoupil transplantaci jater a rakovinu se mu podařilo porazit. V roce 2018 se vrátila, lékaři na ni přišli ale až o rok později a na léčbu a záchranu Redfordova života bylo už pozdě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy