Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Robert Plaga odhalil datum, kdy by se mohly vrátit zpátky do škol další děti

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
školy a děti
Ministr školství Robert Plaga odhalil datum, kdy by se mohly další děti vrátit do škol. S vládou plánuje projednat, aby se žáci a studenti vrátili už 8. června. To by tedy platilo pro druhý stupeň základních škol, středoškoláky a studenty konzervatoří a vyšších odborných škol.

Školy by od 8. června nemusely fungovat prezenčně. Ministr školství Robert Plaga zamýšlí, že by se studenti potkávali například na třídnických hodinách a jen jejich část. Běžný rozvrh by se na druhém stupni základních škol odsunul stranou. "Nemuselo by to být každý den, ale třeba jen v některých dnech v týdnu a na část dne," informovala mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová

Znovunavázání vztahů

V podstatě by to fungovalo na podobném principu, jako jsou vedeny deváté třídy základních škol a maturitní ročníky. Studenti tam dochází na hodiny, které probíhají formou konzultací a přípravných cvičení na přijímací zkoušky či maturitu.

Otevřením škol by Plaga chtěl docílit znovunavázání vztahů mezi spolužáky a učiteli. Mohly by tak fungovat i střední školy, konzervatoře a vyšší odborné školy. Podobně jako u prvního stupně základních škol by nebyla docházka povinná, ale dobrovolná. Studentů v jedné skupině by bylo maximálně patnáct, aby se zamezilo šíření koronaviru.

Související články

Další články