Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Robert Plaga odhalil datum, kdy by se mohly vrátit zpátky do škol další děti

Robert Plaga odhalil datum, kdy by se mohly vrátit zpátky do škol další děti
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
školy a děti
Ministr školství Robert Plaga odhalil datum, kdy by se mohly další děti vrátit do škol. S vládou plánuje projednat, aby se žáci a studenti vrátili už 8. června. To by tedy platilo pro druhý stupeň základních škol, středoškoláky a studenty konzervatoří a vyšších odborných škol.

Školy by od 8. června nemusely fungovat prezenčně. Ministr školství Robert Plaga zamýšlí, že by se studenti potkávali například na třídnických hodinách a jen jejich část. Běžný rozvrh by se na druhém stupni základních škol odsunul stranou. "Nemuselo by to být každý den, ale třeba jen v některých dnech v týdnu a na část dne," informovala mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová

Znovunavázání vztahů

V podstatě by to fungovalo na podobném principu, jako jsou vedeny deváté třídy základních škol a maturitní ročníky. Studenti tam dochází na hodiny, které probíhají formou konzultací a přípravných cvičení na přijímací zkoušky či maturitu.

Otevřením škol by Plaga chtěl docílit znovunavázání vztahů mezi spolužáky a učiteli. Mohly by tak fungovat i střední školy, konzervatoře a vyšší odborné školy. Podobně jako u prvního stupně základních škol by nebyla docházka povinná, ale dobrovolná. Studentů v jedné skupině by bylo maximálně patnáct, aby se zamezilo šíření koronaviru.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy