Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Robert Plaga definitivně ze hry?! Nový ministr školství je žena, dává na znamení twitterový účet

Robert Plaga definitivně ze hry?! Nový ministr školství je žena, dává na znamení twitterový účet
Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
TWITTER
V úterý pozdě v noci se na sociální síti Twitter objevil zvláštní účet, v jeho titulku se tyčí jméno Martina Přenosilová. A alias, pod kterým lze účet dohledat, zní @ministrynemsmt. Přezdívka tedy budí dojem, že jde o ministryni školství. Je zvláštní, že profil vznikl v době, kdy se veřejně řeší údajný konec ministra školství Roberta Plagy (za ANO).

V pozdních nočních hodinách z úterý na středu vznikl na sociální síti Twitter nový účet, ten je podepsaný jménem Martina Přenosilová. Účet budí dojem, že jde o ministryni školství.

První příspěvek, který účet sdílel, byla informace, že se žáci prvního stupně základních škol začnou vracet od příštího pondělí do lavic. Pár hodin poté se objevil i autorský komentář, který zní: "Prakticky rok uzavřené školy způsobily nevyčíslitelné škody. Nejenom ekonomické, ale především 'lidské'. Školáci se budou z pandemie vzpamatovávat velmi dlouho. Bude to náročné. Máme ale skvělé učitele a pracovníky ve školství. Vím, že společně to dokážeme! #zpetdoskoly"

Dle veřejně dostupných informací Přenosilová pracuje jako ředitelka vzdělávací instituce Beehive International School. Provozní manažerka společnosti Markéta Papežová pro Novinky řekla, že podle jejích zpráv si účet nezaložila sama Přenosilová. Zároveň ale přiznala, že neví, jestli Martina Přenosilová obdržela nabídku na post ministryně.

Zatím není jasné, proč účet na sociální síti vznikl a zda jde o novou ministryni školství. Jde ale o zvláštní paradox ve dnech, kdy se mimo jiné spekuluje o konci ministra školství Roberta Plagy. Ten však to, že by měl skončit, popírá.

Informaci o ministerské výměně popřela i Aneta Lednová, mluvčí ministerstva školství. "Mohu potvrdit, že žádné personální změny na ministerstvu školství se nechystají," uvedla pro ČTK. Plaga podle ní tak dále zůstane ministrem.

Twitterový účet s aliasem @ministrynemsmt byl ve středu dopoledne zrušen.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy