Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Robert Englund stárne s grácií: Takhle dnes vypadá představitel Freddyho Kruegera

Robert Englund stárne s grácií: Takhle dnes vypadá představitel Freddyho Kruegera
Zdroj: New Line Cinema
+ Další fotografie
NAROZENINY

Legendární představitel Freddyho Kruegera - Robert Englund - slaví své 74. narozeniny. Herectví se věnuje i ve svém pokročilejším věku, vraždícím stvůrám se už však vyhýbá. Přesto na svou osudovou roli vzpomíná pořád s láskou, a kdyby byl mladší, tak by si ji klidně i zopakoval.

Robert Englund se narodil v Kalifornii a herectví začal studovat už ve svých dvanácti letech. Jeho prvním snímkem byl v roce 1974 Buster and Billie a přesně o deset let později natočil svůj první hororový film. Tím byl snímek Noční můra v Elm Street, v němž ztvárnil nezapomenutelného Freddyho Kruegera.

Robert Englund jako Freddy Krueger

Do vraždící stvůry se vžil naprosto dokonale, za což sklidil obrovský úspěch. Ve světě hororů, které děsí diváky, se Englund našel, a tak ho fanoušci mohli ještě vidět ve Fantomu opery, Kultu hrůzy, Děsu v prádelně, Vládci prokletých přání, Městské legendě či Svůdné zombie.

Robert Englund si vraždícího maniaka Freddyho Kruegera zahrál i v seriálu Noční můry Freddyho Kruegera a zároveň byl i jedním z jeho režisérů. Tato role mu přirostla k srdci a fanoušky by zajímalo, jak by v ní vypadal nyní. Toho už se ale jeho příznivci nedočkají. „Já už prostě nejsem Freddy, nedokázal bych natočit ještě dalších sedm nebo osm filmů. Musíme pro tu roli najít nového herce, někoho, koho budou diváci milovat a ve kterého budeme věřit, že Kruegera zvládne zosobnit se ctí,“ prohlásil.

Jak stárne Robert Englund?

Englund má však na svém kontě i řadu dalších filmových rolí a objevil se i v seriálech jako Goldbergovi, Myšlenky zločince nebo Lovci duchů. Jeho pracovní diář je neustále nabitý a naposledy si zahrál v dalším hororu Abruptio.

Robert Englund se za dlouhé roky moc nezměnil. K jeho věku však už patří také vrásky a na své tváří si nechal narůst i prošedivělý plnovous. Sympaťáka, který ztvárnil legendárního zabijáka, však fanoušci hororových žánrů stále zbožňují.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy