Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus ji nezastavil. Monika Marešová brázdí svahy italských Alp i s dětmi

Zdroj: Archiv Moniky Marešové
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Dvanáct mrtvých a 453 nakažených - taková je bilance šířícího se koronaviru v severní Itálii. Mnoho lidí cestu do Itálie zvažuje. Premiér Andrej Babiš také doporučil, ať si každý cestu do zahraničí rozmyslí. Koronavirus ale dovolenou nezkazil Monice Marešové. Ta si i se synem užívá na horách v Livignu, které patří do oblasti, kde byl výskyt koronaviru potvrzen.

Tamní turistická centrála eviduje v posledních dnech předčasné rušení zájezdů zahraničními turisty. Češi ale prý v horských střediscích zůstávají a lyžují dál.

Panika je míjí

To je i případ Moniky Marešové Se synem Matýskem si užívá horského sluníčka, zatímco v nižších polohách panuje nervozita.

K 27. 2. eviduje Itálie už 12 mrtvých, kteří podlehli šířícímu se koronaviru. Počet nakažených v severní Itálii během dvou dnů stoupl šestkrát a situace je velmi alarmující. I když turistická centrála na webových stránkách livigno.eu ujišťuje lyžaře, že je zatím Livigno mimo rizikovou zónu, preventivně byl v úterý uzavřen místní aquapark i noční bary.

V pondělí se z ohniska nákazy vrátil i Leoš Mareš (43), který byl v Alpách také se synem lyžovat. Před ježděním do rizikových oblastí varovala už i česká vláda.

"Samozřejmě, je potřeba, aby naši občané zvážili vůbec, jestli chtějí za této situace cestovat do zahraničí," uvedl k situaci v Evropě premiér Babiš. Není důvod panikařit, ale také je třeba být opatrný a dodržovat základní pravidla

Preventivní karanténa

Češi vracející se z Itálie, kteří vykazují příznaky onemocnění, byli umístěni do karantény. Na výsledky testů mladíka, který byl vyšetřen ve Fakultní nemocnici Brno, se zatím čeká. První podezření na koronavirus u dvacetiletého muže bylo dnes ráno vyloučeno. V Česku tedy zatím koronavirus potvrzen nebyl. Podle Světové zdravotnické organizace je ale jenom otázkou času, kdy nákaza propukne i u nás.

Lidé, pohybující se aktuálně na severu Itálie, by měli být velmi opatrní. Doufejme, že se Monika Marešová i ostatní Češi vrátí zcela zdraví.

Související články

Další články