Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

River Phoenix by slavil 50: Nedožil se ani poloviny, zemřel v pouhých 23 letech

River Phoenix by slavil 50: Nedožil se ani poloviny, zemřel v pouhých 23 letech
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
výročí
Herec River Phoenix (†23), který se řadí k předčasně zesnulým talentům, by dnes oslavil padesáté narozeniny. Při té příležitosti zavzpomínáme na nadaného mladíka, který před obrovským profesním tlakem utíkal k hudbě a drogám. Ty se mu staly v třiadvaceti letech osudné.

River, vlastním jménem Bottom, se narodil v roce 1970 v americkém státě Oregon. Jeho rodiče byli typickými příslušníky hnutí hippies. River se odmala zajímal o hudbu - od svých sedmi let vystupoval jako pouliční muzikant. I když se později začal věnovat herectví, hudba se pro něho stala jakýmsi únikem od tíhy reality, kterou každým dnem musel vytížený mladý herec snášet.

River Phoenix se stal hvězdou jako teenager

Díky účinkování v televizních seriálech, ve kterých se od roku 1982 začal objevovat, se rozhodl pro kariéru herce. Už jako dítě hrál v několika filmech. Pozornost publika si získal jako teenager ve filmu Stůj při mě. Mladičký River se stal de facto přes noc idolem tehdejší mládeže. Jeho pohledná tvář se začala objevovat na titulních stranách časopisů a z dospívajícího chlapce se začala stávat hvězda první kategorie.

Před realitou River Phoenix utíkal k drogám

Brzy si získal spousty fanoušků, jelikož kromě toho, že dobře vypadal, uměl také hrát. Z jeho výkonů nebyla cítit faleš ani předstírání. Role ve filmu Čas zastavit se mu vynesla dokonce nominaci na Oscara. Mladík, který se zařadil mezi tzv. zlatou mládež, zanedlouho inkasoval přes milion dolarů za odehraný film. V sedmnácti letech tak byl schopen finančně podporovat svou rodinu. Mezi jeho čtyři bratry mimo jiné patří i o čtyři roky mladší Joaquin Phoenix, který za ztvárnění filmového Jokera získal letos Oscara.

S démony bojoval dlouho

River mohl mít všechno, na co si vzpomněl. Bohužel tlak, který na něho byl v tak nízkém věku vystavován, ze sebe musel nějakým způsobem ventilovat. Kromě hudby začal realitě utíkat pomocí drog. River se svou závislostí bojoval dlouho a v posledních letech jeho života ne moc úspěšně. Stejně jako jeho bratr Joaquin se stravoval jako vegan a navenek se choval zásadově. Když však nebyl na očích širší veřejnosti, uměl se utrhnout ze řetězu.

Zabil ho smrtící koktejl drog

Naposledy se bujarého večírku zúčastnil poslední říjnový den roku 1993. Herec zemřel toho dne nad ránem na chodníku před jedním z hollywoodských hudebních klubů na následky smrtícího koktejlu drog. Mix omamných látek údajně obsahoval kokain, valium, marihuanu, efedrin a zřejmě heroin. Uvnitř klubu na něj čekala jeho přítelkyně Samantha Mathis, bratr Joaquin a sestra Rain. Ti se ho však už nikdy nedočkali.

Za svůj krátký život stihl talentovaný herec natočit 24 filmů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy