Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Řítí se Mordor: Na Česko se ženou drsné bouře s krupobitím a vichřicí, hrozí povodně

Zdroj: Profimedia
Výstraha

Velmi silné bouře, ničivé vichřice, kroupy, blesky a povodně. Toho všeho se mohou Češi po celé republice bát. Bouře, které zasáhly Česko už v sobotu, nebyly nic proti tomu, co se blíží teď.

Na Česko se žene vichřice

Na jih Čech se žene vítr, který dosáhne síly vichřice. Celou Českou republiku zasáhnou bouře, hrozí také povodně. Hydrometeorologický ústav vyhlásil výstrahu. Počasí bude jako ďas řádit až do úterního rána. Původně jsme se obávali 50 ml srážek, ČHMÚ ale přitvrdil a nyní odhaduje, že srážky mohou dosahovat až celých 60 ml, na některých územích ČR, jako je Vysočina, Jihočeský a Jihomoravský kraj, navíc i celých 80 ml!

V těchto regionech udeří vichr v síle až 90 kilometrů v hodině. Očekáváme také krupobití. Na Českou republiku se ženou velmi silné bouře s blesky. Hrozí zatopení sklepů, podchodů, podjezdů nebo třeba nehody na silnici. Doporučujeme, abyste jezdili pomalu a opatrně. Silný vítr nebude lámat pouze větve, může i vyvracet celé stromy.Hrozí 3. stupeň povodňové aktivity

A bouře neustanou ani na začátku příštího týdne. Od pondělního poledne až do třetí hodiny ranní v úterý zasáhnou zvláště silné bouře s krupobitím právě jih Čech. Očekáváme 50 ml srážek a vítr s rychlostí nárazů 70 km/h.

Oddechnout si může snad jen kraj Jihomoravský, Moravskoslezský, Zlínský a část Olomouckého. Tam záplavy spíše nehrozí. Nejhůře je na tom naopak kraj Plzeňský, kde hrozí až třetí stupeň povodňové aktivity. Zbytek regionů může doufat v první či druhý stupeň povodňové aktivity. Bouře přišly už v sobotu, byly ale mnohem slabší než ty, které se blíží nyní.

Související články

Další články