Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rihanna slaví Kristova léta: Postelí jí prošla řada slavných mužů, s kým ji vídají dnes

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
NAROZENINY
Barbadoská kráska Rihanna byla několik let na absolutním vrcholu a řadila se mezi nejpopulárnější zpěvačky planety. Jenže na další album její fanoušci čekají už dlouhé čtyři roky. Místo toho Rihanna rozjela byznys s vlastní kosmetikou či spodním prádlem a letos plánuje i další novinku - tentokrát však z úplně jiné kategorie!

Rihanna, 20. února slaví 33. narozeniny, se narodila na Barbadosu pod celým jménem Robyn Rihanna Fenty. Na svět však přišla do rodiny, ve které nepanovala žádná idylka. Její otec byl alkoholik a ve velkém holdoval i kokainu. A aby toho nebylo málo, tak fyzicky týral Rihanninu matku Moniku.

Rihannina první deska

Malá Rihanna toho byla několikrát svědkem a své matce se snažila pomáhat. Zašlo to dokonce až tak daleko, že Rihanna trpěla šílenými bolestmi hlavy a její doktoři měli podezření i na nádor. V jejích čtrnácti letech se však rodiče rozvedli, a Rihanna tak mohla z hlavy vypustit všechen stres, napětí a tlak, které doma zažívala.

Rihanna má pouze základní vzdělání, střední školu totiž vyměnila za hudební kariéru. Se dvěma spolužačkami vytvořila hudební trio, kterého si všiml producent Evan Rogers, jenž byl v té době shodou okolností na své dovolené na Barbadosu.

Rihannin talent mu učaroval, a tak začali nahrávat záznamy dvou písni, které pak poslali nahrávacím společnostem. A odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Rihanna podepsala smlouvu s nahrávacím studiem a v roce 2005 vydala své debutové album s názvem Music of the Sun, na kterém byly i první dva úspěšné songy Pon de Replay a The Last Time.

O rok později vydala druhé album A Girl Like Me, na kterém byly hity jako Unfaithful, Break it off nebo S.O.S. Tyto písně se dostaly do čela hitparád a Rihanna se rázem řadila mezi nejprodávanější umělce všech dob.

Byla označena jako nejlepší umělec 21. století a za své úspěchy získala i několik dalších ocenění, jako je World Music Awards, Brit Award za nejlepší mezinárodní sólovou zpěvačku, čtyři ceny Grammy, čtyři ceny American Music Awards a patnáct cen Billboard Music Awards.

Rihanna a Chris Brown

A ostře sledovaný je také její osobní život. Po jejím boku se totiž objevovali zpěvák Drake, model Dudley O'Shaughnessy, ale taky Ashton Kutcher, Ryan Phillippe, Josh Hartnett, basketbalista Matt Kemp a či zpěvák Chris Brown, se kterým si zpěvačka zažila své. Několikrát ji totiž surově napadl, jejich vztah se rozpadl a Brown byl dokonce odsouzen i k několika hodinám prospěšných prací.

Poté se sice zkoušeli dát se zase dohromady, už jim to ale nevyšlo. Od roku 2017 chodila Rihanna s obchodníkem Hassanem Jameelem, před měsícem se však začalo spekulovat o jejich rozchodu. Vídána je často s rapperem ASAP Rockym.

Rihanna je však velmi produktivní i mimo svět hudby. Má svou vlastní značku Fenty, jíž vlastní společně s LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton – a která vyrábí kosmetiku a spodní prádlo. Pokoušela se taky o oblečení, to ale úspěch nesklidilo, a tak byla jeho výroba přerušena.

Rihanna chce vydat kuchařku

Rihanna v rozhovoru pro web nme.com také odhalila, že čas, který během lockdownu strávila v kuchyni, ji inspiroval k tomu, aby začala plánovat kuchařskou knihu složenou z jejích oblíbených karibských receptů. Zároveň však fanoušky ujistila, že i nadále pracuje na své hudbě.

„Rok 2021 je pro každého trochu neznámý a nikdo si není jistý, jaká omezení tam budou. Moje kreativita je však pod mojí kontrolou a já chci posunout svou hudbu a své značky na jinou úroveň,” dodala.

Související články

Další články