Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jitka se pohádala s manželem, pak opilá zabila policistu Pavola: Pustili ji na svobodu

Jitka se pohádala s manželem, pak opilá zabila policistu Pavola: Pustili ji na svobodu
Zdroj: Týdeník policie
+ Další fotografie
Tragická nehoda
Na svobodu byla propuštěna řidička, která pod vlivem drog a alkoholu zavinila vážnou dopravní nehodu v Praze, při níž zemřel dvaatřicetiletý policista a jeho dva kolegové byli vážně zraněni. Kriminalisté ženu pustili domů, ještě v odpoledních hodinách ji ale obvinili.

V neděli večer se v pražské ulici 5. května odehrála vážná dopravní nehoda s tragickým koncem. Mercedes, za jehož volantem seděla řidička, doslova smetl policejní vůz. Ve služebním autě zrovna seděli tři policisté z Moravskoslezského kraje, kteří konali službu v Praze. Jeden z nich se domů už nikdy nevrátí. Záchranáři se Pavola hodinu snažili resuscitovat, jejich snaha byla bohužel marná. Jeho kolegyně a kolega pak skončili ve vážném stavu v nemocnici.

Nehodu podle Blesku zapříčinila Jitka R. (39), matka dvou dětí žijící v okolí Průhonic. Žena usedla za volant pod vlivem alkoholu ale i drog. Tomu měla předcházet hádka s manželem a následná honička páru v autech. Jitka R. navíc měla ještě před tragickou nehodou bourat v Nuslích, kde naštěstí nikdo zraněn nebyl.

Je na svobodě

Protože žena nebyla dosud z ničeho obviněna, policisté ji museli pustit domů. "Dotyčná byla propuštěna na svobodu. Nebyla dosud obviněna, a tudíž ani pro ni nebyla navržena vazba, protože má trvalý pobyt v ČR a zde i osobní vazby. Je to žena s českým občanstvím, tedy nikoli cizinka," uvedla pro Právo ve čtvrtek mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

Mluvčí dále sdělila, že vyšetřovatelé čekají na znalecké posudky. Na jejich základě kriminalisté rozhodnou o případném obvinění podezřelé ženy. Kdy je však policie obdrží, není jasné. Podle mluvčí to může trvat i několik měsíců. Do té doby nepadne žádné obvinění.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak moc strašlivě nehoda vypadala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy