Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Řidiči pozor, silnice budou klouzat: Meteorologové varují před námrazou v těchto krajích

Zdroj: Profimedia
výstraha
Od sobotního večera je v platnosti výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. Ten varuje před mrznoucími mlhami, které může doprovázet námraza. Hlavně řidiči na východě republiky by měli dát v noci ze soboty na neděli nohu z plynu. Výstraha potrvá do nedělních 10 hodin.

Sobotní odpoledne bude zpočátku oblačné až zatažené, postupně od jihozápadu bude ubývat srážek i oblačnosti. K večeru bychom se mohli dočkat jasné až polojasné oblohy. Meteorologové však varují před mrznoucími mlhami, které mohou být doprovázeny námrazou.

Výstraha před námrazou

Výstraha platí především pro východ republiky, Moravskoslezský kraj i kraj Jihomoravský. „V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku,“ varují meteorologové ČHMÚ. Výstraha platí od sobotní 22. hodiny do 10. hodiny v neděli dopoledne.

V neděli nás čeká jasná až polojasná obloha. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na Moravě místy kolem 0 °C. Na některých místech se můžou mrznoucí mlhy opět objevit.

Související články

Další články