Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Řidiči pozor! O víkend bude na silnicích nebezpečno: Přijde mráz a déšť se sněhem

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
počasí
Víkend se ponese v duchu nebezpečí na silnicích a zimy, která zalézá za nehty. Řidiči, buďte opatrní, kromě mrznoucího mrholení se může vyskytnout i slabé sněžení nebo nepříjemný déšť se sněhem. Zeptali jsme se Dagmar Honsové z Meteopressu, jak bude o víkend.

„I přes to, že meteorologická zima startuje až 1. prosince, víkendové počasí bude zimní a na silnicích nebezpečné – opět se tak může místy vyskytnout mrznoucí mrholení nebo déšť, od středních poloh i slabé sněžení, v nížinách déšť se sněhem. Místy musíme počítat i s mrznoucími mlhami. Po ránu a v nočních hodinách se může tvořit náledí, při mrznoucích srážkách i ledovka,“ vylíčila Honsová.

Mínusové teploty a mlhy

pátek počasí v Česku od severu ovlivní slábnoucí studená fronta – zpočátku dne bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Místy se budou tvořit mrznoucí mlhy nebo mrznoucí mrholení. Během dne se oblačnost ojediněle protrhá na polojasno. Odpoledne ale na severu území očekáváme další přibývání oblačnosti se slabým deštěm, který může být i mrznoucí. Noční teploty budou klesat na 1 až –3 °C, místy při zmenšené oblačnosti až k –5 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr o rychlosti do 15 km/h.

sobotu bude zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Na severu místy déšť se sněhem, nebo sněžení. Ojediněle i srážky mrznoucí. Během dne se bude oblačnost protrhávat místy na jasno až polojasno. Noční teploty budou klesat na 0 až –4 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, při vyjasnění na jihozápadě a jihu území až 6 °C. Slabý severozápadní vítr o rychlosti do 15 km/h.

neděli bude oblačno až zataženo, místy se bude vyskytovat slabé sněžení nebo déšť se sněhem. Noční teploty klesnou na 0 až –4 °C, místy až ke –6 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou nízko – jen mezi –1 až 3 °C. Vát bude slabý až mírný severní vítr o rychlosti do 20 km/h.

Související články

Další články