Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Řidiči by mohli platit za vjezd do Prahy: Magistrát chce zavést mýtné do pěti let

Mýtné
Desetikoruny denně by mohli platit řidiči za vjezd do Prahy. Především ti, jejichž vozy zatěžují okolí největším množstvím emisí. Majitelů elektromobilů by se poplatky netýkaly. Pražský magistrát si představuje, že systém mýtného začne platit do pěti let.

Když pomineme benzín, do pěti let se po Praze nejspíš autem zadarmo neprojedete. Magistrát hlavního města totiž hodlá zavést systém mýtného, aby se zmírnil provoz a zlepšilo ovzduší.

Nejprve by řidiči platili za jízdu po Jižní spojce, následně i za průjezd centrem Prahy a ve hře je i mýtné v okrajových částech města. Radnice bude návrh ještě projednávat, čeká se na výsledky nové studie proveditelnosti.

Kontrolu by prováděly kamery i auta, která již monitorují modré zóny. „Nepotřebujeme závory, vidíme, kde se to auto pohybovalo a kudy projelo, podle toho člověk zaplatí za vjezd,“ vysvětlil náměstek primátora Petr Hlubuček s tím, že poplatek se bude pohybovat v řádu desetikorun za den.

Bez poplatku by pak do zón vyžadujících placení mýtného mohly vyjíždět majitelé elektromobilů a dalších bezemisních dopravních prostředků.

Související články

Další články