Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Řidič známé aplikace v Praze ZABIL CESTUJÍCÍHO! V ohrožení jsme úplně všichni!

Mladý striptér zemřel po nehodě v autě, které si objednal přes aplikaci.
Zdroj: Instagram, Policie ČR
Ve čtvrtek v půl druhé ráno v Praze v ulici 5. května došlo k nehodě, při níž byl velmi vážně zraněn Matej M., mladý potetovaný a velmi populární striptér, jenž bohužel na následky způsobené nehodou ve čtvrtek v 14:25 zemřel. Podle informací eXtra.cz za nehodu mohl mikrospánek mladého řidiče jedné z moderních on-line přepravních společností, které si hrají na taxislužby!

„Řidič, který Mateje vezl, měl osmnáct, a asi tu noc jezdil už dlouho, tak ho přepadl spánek. Proto nabourali,“ dozvěděli jsme se od kamarádů zesnulého Mateje.

„Policisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. K žádnému obvinění dosud nedošlo,“ uvedl pro náš web mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ten potvrdil smrt cestujícího, informace o tom, že mělo jít o vůz přepravní společnosti, ale neměl k dispozici.

V ohrožení jsme všichni!

Možná to na někoho může působit jako poměrně obvyklá nehoda, jenže některým se už zježily vlasy na hlavě. „Lidé si většinou myslí, že řidiči z těchto on-line služeb vydělávají desetitisíce, že jde o zlatou žílu. Ale tak to není. Kolikrát jezdí pod nějakou flotilou za málo kaček, ale ani když jsou na sebe, to není žádná darda. Aby si vydělali, vůbec neřeší spánek a jezdí někdy i čtyřiadvacet hodin nonstop. Je to strašně nebezpečné a bohužel Matej na to teď asi doplatil,“ varuje jeden z dalších přátel zemřelého Slováka.

Je pravda, že i v naší redakci máme zkušenosti s jízdami s řidiči přes levné online služby, kteří nám neváhali přiznat, že jezdí už druhý den v kuse, což bylo často i dost cítit. Nejlepší obranou proti riziku, že cestující zemře kvůli nezodpovědnosti takového řidiče, je okamžitě vystoupit a objednat si nový vůz.

Povinné přestávky pro taxikáře?

Jsme zvědaví, co firma, jejíž řidič nehodu podle všeho zavinil, udělá pro to, aby se podobná událost neopakovala. A neměly by být pro podobné řidiče převážející osoby zavedeny ze zákona povinné vícehodinové přestávky, aby se podobným případům do budoucna zamezilo?

„O povinných přestávkách mě nikdy nikdo neinformoval. Jen mi bylo řečeno, že po dvanácti hodinách ježdění by mě aplikace neměla pustit dál, abych nejezdil příliš dlouho. Upřímně řečeno, když jsem to párkrát musel přešvihnout, ani jednou se ve skutečnosti nezablokovala,“ dozvěděli jsme se od jednoho z mladíků, který jezdí pod řidičskou aplikací jedné známé mezinárodní firmy.

Aplikace se dá podvést

Na druhou stranu: i kdyby appka fungovala, jak bychom očekávali, většina řidičů používá minimálně dvě zároveň. Zákaz jízdy po dvanáctihodinové směně by tak kdokoli mohl jednoduše přechytračit..

Chápeme, že někteří šoféři cítí potřebu jezdit bez ustání, aby vydělali na leasing, nájem a všechny povinné platby, jenže měli by si uvědomit, že tím ohrožují jak sebe, tak i cestující!

Mohlo by vás zajímat

Další články