Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Řidič ve Vrchlabí ohrozil kolemjdoucí svou divokou jízdou: Narazil i do auta a domu, pak ujel

Řidič ve Vrchlabí ohrozil kolemjdoucí svou divokou jízdou: Narazil i do auta a domu, pak ujel
Zdroj: Městská policie Vrchlabí
+ Další fotografie
šílený řidič
Poklidnou neděli na Trutnovsku zkazil řidič, když při šílené jízdě najel do stojícího vozu, povalil značku, narazil do domu a ohrozil několik lidí. Tmavý peugeot se proháněl v centru Vrchlabí dokonce po chodníku. Zachytily jej městské kamery a tamní strážníci žádají veřejnost o svědectví.

Místo klidné procházky zažili občané Vrchlabí drama, když uskakovali před jedoucím vozem. Řidič tmavého peugeotu z neznámých důvodů divoce projížděl centrem města a ohrozil při tom několik chodců. Strážníci video z městských kamer zveřejnili hned v pondělí na svém Facebooku.

Ohrozil lidi a poškodil auto, značku i dům

Na videu je jasně vidět, že zběsilý řidič nejprve narazil do zaparkovaného auta, poté couváním srazil značku a ohrozil kolemjdoucí. Následně se na křižovatce otočil, vjel na chodník na levé straně ulice a s plynem sešlápnutým zřejmě až na podlahu vyrazil pryč.

"Po této zběsilé jízdě bez oznámení nehody odjel pryč. Vrchlabští policisté však zanedlouho vypátrali vozidlo i šoféra a ten se k řízení přiznal," informoval v pondělí tamní policejní mluvčí Lukáš Vincenc. Řidič odmítl dechovou zkoušku na alkohol i odběr krve. Škoda byla zatím vyčíslena na zhruba 100 tisíc korun. Hrozí mu pokuta a zákaz řízení.

Pátrání po dalších svědcích události

"V souvislosti se zveřejněním videa z 16. 8. 2020 žádá Policie ČR, Obvodní oddělení Vrchlabí, aby se přihlásili svědci, kteří se v době události nacházeli v těsné blízkosti místa činu a mohli být v přímém ohrožení, popř. další svědci, kteří se cítili ohroženi jednáním řidiče vozidla a nejsou vidět v záběru kamery," píší strážníci z Vrchlabí na facebookové stránce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy