Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Řidič a neonacista Luca Traini střílel z auta na migranty. Při zadržení hajloval. Mstil smrt mladé dívky?

Italský rasista Luca Traini.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
Rasistický útok se odehrál v italském městě Macerata, kde řidič střílel podle místních na africké migranty. Ze střelby je podezřelý Ital bílé pleti, který se ve městě narodil. Když ho policie zatýkala, hajloval, a byl přitom zahalen do italské vlajky. Zraněno bylo nejméně šest lidí. Incident s rasovým motivem se odehrál ve stejném místě, kde bylo nedávno nalezeno tělo mrtvé Italky a podezřelým se stal muž z Nigérie.

Řidič, jenž se nezdráhal střílet po afrických migrantech, jel ve voze značky Alfa Romeo. Policie už jej zadržela a identifikovala jako rodáka z Maceraty. Podezřelý je pouze osmadvacetiletý muž Luco Traiani, který měl kolem sebe uvázanou italskou vlajku. Rasistický podtext značí i pokřik „Ať žije Itálie!“, který křičel z auta, píše portál BBC.

Starosta města Romano Carancini doporučil tamním obyvatelům, aby nevycházeli z domu. Svůj apel odpoledne odvolal, jelikož v ulicích je už klid.

Situace v Itálii je napjatá. V městě Macerata totiž bylo objeveno rozřezané tělo osmnáctileté Italky Pamely M. Obviněn byl devětadvacetiletý muž z Nigérie – více k případu najdete tady.

Související články

Další články