Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Řidič náklaďáku sahal na mobil? Policie ukázala trosky z nehody, při které zemřelo 12 lidí

Zdroj: Policie SR
+ Dalších 17 fotografií
tragédie
Při pohledu na snímky trosek nákladního vozu a autobusu, které slovenská policie zveřejnila, běhá mráz po zádech. Oba dopravní prostředky se střetly ve středu odpoledne na cestě mezi Nitrou a Zlatými Moravci. Nehoda si vyžádala 12 mrtvých a dvě desítky zraněných lidí. A při pohledu na oba vraky je jen zázrak, že někdo tragickou událost vůbec přežil. Policie podle listu Pravda pracuje s verzí, že řidič nákladního vozu si bral do ruky mobilní telefon.

Nehoda autobusu, ve kterém byli většinou středoškoláci, a nákladního vozu ochromila nejen Slováky, ale i lidi žijící v Česku. Pohled na bezvládně ležící těla lidí, výpovědi svědků, kteří byli na místě krátce po nehodě, to otřáslo i silnými povahami.

Policie ve čtvrtek dopoledne zveřejnila snímky autobusu a nákladního vozu, který byl v době nehody naložen těžkým kamením. Náraz podle snímků musel být ohromný.

„Náklaďák jel rychle, rozhoupal se a korbou trefil autobus do středu,“ uvedl pro slovenský Nový čas svědek nehody s tím, že autobus následně skončil mimo vozovku. „Dávali jsme jim první pomoc. Kdo mohl, pomáhal zraněným. Všichni jsme dávali lékárničky,“ uvedl muž, který byl z celé situace v šoku.

Sahal na mobil?

Policie začala okamžitě konat. „Vyšetřovatel Okresního ředitelství Policejního sboru v Nitře zahájil trestní stíhání pro trestný čin obecného ohrožení. Okolnosti a míra zavinění této tragédie jsou předmětem vyšetřování. Na místě události stále probíhá obhlídka místa nehody a vyšetřovatel vyslýchá svědky tragédie,“ uvedla slovenská policie. Policie podle listu Pravda pracuje s verzí, že řidič nákladního vozu si bral do ruky mobilní telefon. Řidič nákladního vozu utrpěl lehká zranění.

Řidič autobusu byl podle slovenského portálu zkušený a měl těsně před důchodem. Podle výpovědí svědků se snažil zabránit čelní srážce. I tak byl počet obětí obrovský. Bohužel 12 lidí nehodu nepřežilo, dalších 20 skončilo v nemocnici.

Související články

Další články