Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Řidič najel do davu lidí na Times Square: Údajně slyšel hlasy! Policie tvrdí, že to není terorista!

Co se to zase děje?
V centru New Yorku se vyspali do hodně špatného dne. Rychle jedoucí automobil najel ve čtvrtek v odpoledních hodinách do chodců na newyorském náměstí Times Square. Mezi oběťmi je prozatím osmnáctiletá dívka a dalších dvaadvacet lidí je zraněno. Útočníka policie zadržela. Podle televize CBS News to policie nepovažuje za teroristický útok, ale za následek řízení pod vlivem alkoholu či drog.

Ve čtvrtek odpoledne vjel rychle jedoucí automobil do davu lidí stojících na newyorském náměstí Times Square. Tento incident si vyžádal jednu oběť. Je jí osmnáctiletá Alyssa Elsman, která byla v New Yorku s rodinou.

Dalších dvaadvacet lidí je zraněno a čtyři lidé zůstávají v kritickém stavu. Řidič z nabouraného automobilu těsně po srážce začal utíkat před přivolanými policisty. Ti ho však díky kolemjdoucím ihned dopadli.

Podle amerických médií jde o šestadvaceti­letého Richarda Rojase z Bronxu, kterého policie už dvakrát kvůli řízení v opilosti zadržela. Policie podle televize CBS News tvrdí, že se rozhodně nejedná o teroristický čin.

Dle nich došlo k této autonehodě kvůli užití alkoholu nebo drog za volantem. Podle zpravodajského portálu BBC řidič havarovaného vozu vypověděl, že slyšel hlasy. „Měli jste mě zastřelit! Chtěl jsem je zabít!“ Lékařské testy následně potvrdily, že byl řidič v době srážky pod vlivem marihuany.

Související články

Další články