Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Řidič nahlásil, že se v jeho kamionu ukrývá skupinka imigrantů. Neuvěříte, jak nechutně mastnou pokutu za svou dobrotu dostal!

Za dobrotu na žebrotu.
Řidič kamionu věřil v zákon, a proto nahlásil skupinu uprchlíků, která se vkradla do jeho vozidla. Byl to ale on a jeho firma, kdo za to nakonec pořádně zaplatil. Doslova.

Řidič britské stěhovací firmy MoveCorp se vracel z Francie, když ve svém kamionu objevil skupinku třinácti imigrantů. Do auta se tajně vkradli vypáčením zámku nejspíše někde poblíž průjezdu Calais.

Jako slušný a poctivý občan se muž rozhodl celou událost nahlásit. A následně se nestačil divit!

Přivolaná hraniční policie totiž měla ve vyhodnocení situace po několika dnech jasno a stěhovací společnosti uložila pokutu 19 500 liber. Tedy skoro 750 tisíc korun!

„Nejvíce frustrující věcí je, že náš řidič mohl těm lidem klidně otevřít dveře a pustit je ven. Protože ale udělal správnou věc a všechno nahlásil, skončili jsme my jako ti pokutovaní,“ sdělil rozhořčený ředitel společnosti James Tennant.

Tennat a ostatní sice nakonec vysoudili 287 tisíc, ale včetně soudních nákladů se konečná částka stejně blíží k 700 tisícům ko­run.

Incident se odehrál už v květnu loňského roku, ale MoveCorp se s ním rozhodl podělit s veřejností až nyní, což je vzhledem k dění posledních týdnů pochopitelné. Jste-li tudíž také řidiči v mezinárodní dopravě, nezapomínejte na odvěké rčení, totiž že s poctivostí nejdřív pojdete!

Mohlo by vás zajímat

Další články