Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Řidič na D3 boural s autobusem, v němž vezl 16 dětí: Nadýchal 3 promile

ALKOHOL
Autobus plný dětí se srazil na dálnici D3 na Benešovsku s osobním vozidlem. Nehoda naštěstí nebyla vážná a obešla se bez zranění, policisté ale na místě zjistili šokující skutečnost - řidič autobusu nadýchal přes tři promile. Za tento přečin mu hrozí tři roky ve vězení.

nehodě došlo v neděli před půl osmou večer u Mitrovic na dálnici D3, uvedl portál TN.cz. U benzínky blízko sjezdu se střetlo osobní vozidlo s autobusem, ve kterém cestovalo 16 dětí a jejich dospělý doprovod.

„Zdánlivě banální událost měla překvapující pokračování. Policisté řidiči autobusu naměřili hodnotu 2,84 promile, následující zkouška dokonce ukázala hodnotu 3,04 promile,“ uvedl mluvčí policie Miroslav Doubek.

Šofér tak na místě okamžitě přišel o řidičák. V další jízdě mu byl vysloven zákaz. Dopravní společnost Iveco, které autobus patřil, ihned vyslala jiného řidiče. Tím to ale neskončilo, nehoda bude mít dohru před soudem. „Policisté případ vyšetřují jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči mimo jiné hrozí až tři roky ve vězení,“ dodal mluvčí policie.

Mohlo by vás zajímat

Další články