Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Řidič dodávky smrti se přišel rozloučit s oběťmi, mezi nimi byl i jeho jediný syn

Řidič dodávky smrti se přišel rozloučit s oběťmi, mezi nimi byl i jeho jediný syn
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Tragédie na Slovensku
Strašná nehoda, kterou zavinil mu vzala syna Oliverka. Matúš C. se i tak vydal na pohřeb svého jediného dítěte a dalších čtyř obětí autonehody u Liptovského Trnovce. Muž je ale obviněn ze způsobení havárie, při které zemřelo pět lidí. Rodina a přátelé však zdrceného otce však považují za hodného muže.

Matúš C. se odhodlal dorazit na pohřeb obětí přesto, že je po tragické nehodě na dně. Ten řídil bílou dodávku u Liptovského Trnovce, která se srazila z černou dodávkou. Na místě zahynuli čtyři děti a jeden dospělý muž. Mezi zesnulými byl i Matúšův jediný syn. Nyní je obviněn ze zabití a ublížení na zdraví.

Dali sbohem Oliverkovi

Zdrcený otec se ale rozhodl podpořit svou manželku Katku, která se pohřbu také zúčastnila. Oba se tak naposledy rozloučili se synem Oliverkem (†11) a jeho kamarády Tadeáškem (†11), Tobiáškem (†10), Davídkem (†6) a otcem dětí Mariánem (†43). Informoval o tom slovenský web Pluska.sk.

"Byl to zlatý chlapeček. A to je i jeho otec. Je to dobrý člověk, nikdy neprošel kolem mě, aniž by se nezeptal, zda něco nepotřebuju," vzpomínala Oliverkova prababička ze strany matky, kterou Pluska.sk vyzpovídal v domě, kde žili rodiče zesnulého chlapečka. "Od tragédie se tu nezdržují," objasnil jejich soused.

Někteří Matúšovi přátelé dokonce stále nedokážou tragickou nehodu vstřebat. "Matúš je dobrý člověk. Nevěřím, že může za tu nehodu. Myslím si, že obvinění policie je předčasné. Měli by počkat na znalecké posudky a ne hned obvinit," řekl jeho blízký přítel.

Sbírka pro rodiny

Kromě rodiny a blízkých přátel truchlí ale také mnoho dalších lidí, které tragédie zasáhla přes média. Městský úřad města Stropkov se tak pro pozůstalé rozhodl založit dobročinnou sbírku. „Peníze rozdělíme mezi tragédií zasažené rodiny. O přesných pravidlech se dohodneme v obecním zastupitelstvu,“ uvedl primátor Stropkova Ondrej Brendza. V úterý bylo vybráno už přes 1,1 milionů korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy