Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Řidič dodávky smrti promluvil u soudu: Po nehodě byl Josef Šural ještě živý

+ Dalších 16 fotografií
SMRT
Kvůli smrti fotbalového reprezentanta Josefa Šurala (†28) se konalo v Turecku soudní stání. Na lavici obžalovaných usedl řidič dodávky, který zavinil nehodu. Rozpětí trestu, který mu hrozí, je 2 až 15 let odnětí svobody. Soud nevynesl rozsudek a po prvním slyšení byl řidič, který na soud čekal ve vazbě, propuštěn na svobodu.

Šural byl s dalšími spoluhráči osudný den převážen dodávkou, kdy se vracel z ligového zápasu v Kayseri. Profesionální řidič dodávky na konci 570 km dlouhé trasy havaroval. Šuralovo tělo se vlivem nárazu ocitlo mimo vůz. V nemocnici pak na následky zranění zemřel. K tragédii došlo na konci dubna. Po fotbalistovi zůstala vdova Denisa a dvě dcerky.

Řidič vypověděl, že po nehodě byl český reprezentant ještě naživu. „Těsně po vjezdu do Alanye jsem ztratil nad vozidlem kontrolu. Auto zajelo do škarpy vedle silnice. Nemohl jsem se z toho dostat, protože to byla široká díra,“ popisoval řidič před soudem. Následně popsal náraz a fakt, že tělo Šurala nebylo ve voze. "Když jsme k němu přiběhli, byl ještě naživu. Položil jsem mu hlavu doleva, aby se nedusil krví, a zavolal linku 112, abych přivolal pomoc,“ uvedl řidič s tím, že vůz řídil předpisovou rychlostí. Následná dechová zkouška neprokázala, že by řídil pod vlivem návykových látek.

Řidič čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti. Jaký mu soud udělí trest, by se měl dozvědět v listopadu u dalšího stání.

Mohlo by vás zajímat

Další články