Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Řidič autobusu ve Slaném, který zabil osmiletého chlapce: Ty děti tam neměly co dělat!

Řidič autobusu měl v červenci minulý rok zabít malého chlapce.
Zdroj: Policie ČR
+ Další 2 fotografie
Nehoda
Autobus, se kterým najel šofér (59) ve Slaném do lidí na zastávce, byl údajně neovladatelný. Při tragédii zemřel jeden chlapec (†8) a další tři lidé byli zranění. "Ty děti tam neměly co dělat," hájí se řidič.

Srážka autobusu se zastávkou byla tak rychlá, že téměř nikdo nestihl včas zareagovat. Osudné se to stalo malému chlapci, který se vracel domů ze školy. Po tvrdém nárazu nepřežil. "Je to hrozná tragédie, vždyť já jezdím od osmnácti let v pořádku. Tohle je strašné," řekl deníku Blesk devětapadesátiletý řidič bezprostředně po bouračce.

Technická vada

Podle šoféra autobusu může za neštěstí technická vada. "Zasekl se mi plynový pedál. Přijížděl jsem do zastávky a během vteřiny se sám přidal plyn a jelo to furt. Přijížděl jsem do zatáčky u Penny, a protože tam stáli lidi, musel jsem strhnout volant, abych je nepřejel," popsal osudný moment. Podle něj se autobus stočil doleva a najel do zastávky plné lidí.

"Bohužel za zastávkou stály děti, které tam neměly co dělat. Chtěl jsem se vyhnout, ale v té rychlosti jsem to nestačil," hájí se muž.

Vrtulník přiletěl pozdě

Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranářů a do akce byl vyslán i vrtulník, právě pro osmiletého chlapce. Pro toho už ale bylo příliš pozdě, zemřel na následky těžkých zranění. Kromě hocha byli zranění i tři další lidé, jeden z nich je v nemocnici a ostatní byli ošetřeni zdravotníky na místě.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy