Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Řidič autobusu, který zabil malého Kubíčka: Karel si se zpožděním sype popel na hlavu

Řidič autobusu, který zabil malého Kubíčka: Karel si se zpožděním sype popel na hlavu
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
omluva
Tragická nehoda ve Slaném, kdy řidič autobusu začátkem června srazil sedmiletého Kubíčka na zastávce, který pak zemřel, má pokračování. Onen řidič teď poslal rodině omluvný dopis. Podle jejich právníka měl však s takovým činem přijít dříve. Jak se však říká, lepší pozdě, než nikdy...

Řidič autobusu Karel (58), který 9. června odpoledne neúmyslně najel do autobusové zastávky, přičemž zranil 3 lidi a usmrtil sedmiletého Kubíčka, poslal chlapcově rodině omluvný dopis. S informací přišel web Seznam Zprávy.

V dopise Karel píše, že za čtyřicet let jako řidič najezdil milion kilometrů a nikomu nikdy neublížil. Měl za to, že za nehodu mohl nějaký technický problém, pak si však uvědomil, že chyba je na jeho straně. Kromě omluvy se v dopisu našla také nabídka toho, že by mohl rodinu finančně odškodnit. Právník zdrcené rodiny Roman Lanka má za to, že omluva měla přijít dřív. Karlovi teď hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

Nehodě mohlo zabránit jediné tlačítko

Tragickou nehodu vyšetřovali policisté a usoudili, že řidič na ní nese vinu. "Obviněný řidič autobusu při najíždění mezi ostrůvky zastávek neúmyslně zavinil dopravní nehodu, když nepřizpůsobil rychlost jízdy autobusu svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při zatáčení vlevo mezi ostrůvky zastávek nezvládl řízení," uvedla mluvčí středočeských policistů Michaela Nováková.

Při nárazu řidič srazil čtyři osoby, jednou z nich byl malý Kubík, kterému okamžitě přijely pomoci všechny integrované záchranné složky včetně vrtulníku. Lékaři však chlapci nedokázali pomoci a Kubíček zemřel. "Za zastávkou jsem zahlédl několik dětí, jak sedí a nohy mají do silnice. Já jsem se snažil ještě strhnout řízení vpravo, abych děti nepřejel. Částečně se mi to podařilo. Potom si pamatuji až náraz do zastávky," řekl podle Seznam Zpráv řidič. Dodal pak, že nevěděl o červeném tlačítku nouzového brzdění, které mohlo autobus okamžitě zastavit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy