Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Richard Krajčo se psychicky zhroutil uprostřed koncertu. Problémy měl i během StarDance, odbornou léčbu ale odmítá

+ Dalších 21 fotografií

Zpěvák Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof, vybojoval další bronzovou sošku slavíka. Třetí místo si odnesl v kategorii Zpěvák roku a stejně dopadla i jeho skupina. Tento úspěch snad alespoň částečně zastínil těžké chvíle, se kterými se hudebník v posledních letech potýká. V rozhovoru pro eXtra.cz Krajčo promluvil o panických atakách, které se u něj objevily z důvodu přepracování. 

Třetí místo v kategorii Zpěvák roku v rámci předávání ocenění Český slavík 2023, ale i třetí místo pro kapelu Kryštof v kategorii skupin je pro zpěváka Richarda Krajča do jisté míry velmi příjemným zadostiučiněním za vynaloženou práci, která před pár lety vedla až k přepracování.

V tom nejhektičtějším období, zhruba v roce 2015, se oblíbený zpěvák, nejspíš právě kvůli velkému pracovnímu vytížení, poprvé setkal s duševní poruchou s názvem panická ataka, se kterou se podle svých slov potýká dodnes. Nejen o tom se Krajčo rozpovídal krátce po obdržení sošky v rozhovoru pro eXtra.cz. "Začalo to asi 7 až 8 let zpátky, v tom největším pracovním vytížení, které jsem v té době zažíval. Asi to hodně pramenilo z toho stresu a přepracování," vzpomíná na moment, kdy se u něj panická ataka poprvé projevila.


Krajčo s atakami bojuje sám

Krajčo také vzpomněl na nejsilnější "záchvat", který kdy měl. "Bylo to před koncertem v Bratislavě, bohužel jsem ten sál opustil s tím, že už nebudu hrát. Že už se tam nevrátím prostě a že tím to pro mě skončilo. Bylo to pro mě něco nového, zvláštního, něco, co jsem nedokázal uchopit, popsat, nějak se s tím vypořádat. Od té doby se právě stalo to, že jsem se pokoušel s tím seznamovat a brát to jako součást," dodal. S panickými atakami se snaží vypořádat po svém, pomoc odborníků nevyhledává.

Jak zpěvák prozradil, panická ataka se u něj projevila i třeba během natáčení taneční soutěže StarDance, v níž se Krajčo letos objevil po boku své taneční partnerky Dominiky Roškové. Otevřený rozhovor o boji s duševní poruchou si můžete přehrát v náhledovém videu.

Krajčo zaujal kabelkou

Rozhovor s Krajčem se uskutečnil na předávání cen Český slavík, kam frontman kapely Kryštof dorazil ve velmi výstředním outfitu: v modré vestičce s kalhotami a se stříbrnou kabelkou v ruce. Redakce eXtra.cz vše zdokumentovala. Podívejte se v galerii, jaký outfit zvolil nejen Richard Krajčo, ale i jeho žena Karin Babinská.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy