Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Richard Chlad vzpomíná na bouřlivé devadesátky: Pomoct mu má Anička a Radka Třeštíková

Richard Chlad sepisuje paměti: Knihu dá dohromady Anna-Marie a Radka Třeštíková
Zdroj: koláž eXtra.cz/eXtra.cz Pavel Dvořák, Tomáš Martínek/Herminapress
+ Dalších 6 fotografií
nová kniha

Miliardář Richard Chlad patří v poslední době mezi velmi populární osobnosti, a to nejen díky jeho vášni pro luxusní drahá auta. Spousta fanoušků totiž miluje jeho historky z devadesátých let, a protože jeho neuvěřitelná vyprávění má v oblibě i jeho mladá manželka Anna-Marie Kánská, rozhodla se, že o tom sepíše knihu. O jejích plánech promluvil miliardář pro eXtra.cz.

Sepíše paměti

O tom, že by měl sepsat nějaké své paměti, přemýšlí miliardář Richard Chlad už několik let a jeho plány v posledním roce dozrávají ke konečné podobě. "Myslím si, že napsat knihu by mohlo být takovým fajn koníčkem, a dokud má člověk všechny ty věci ještě v hlavě, tak by určitě stálo za to to sepsat," řekl eXtra.cz podnikatel, který si kromě aut vyzkoušel podnikat i v hudbě a filmovém světě.

Protože je Richardova manželka Anna-Marie Chladová podle něj svědomitá a systematická, tak se práce na knize prý chopila sama. Jestli ale bude pojednávat čistě o bouřlivém období devadesátých let, zatím není jisté. "Během léta, kdy budeme více doma, začne sběr informací a vzpomínek, které bude Anna realizovat," vysvětlil miliardář s tím, že jeho žena bude postupně zpovídat jeho známé, kamarády, spolužáky i bývalé zaměstnance. "Zatím tedy dumáme, jak to správně uchopit, protože to nebudou čistě moje paměti, ale ten styl práce máme vymyšlený trochu jinak," dodal k připravované knize.

Richard Chlad v pořadu eXtra Host:


Na myšlenku začít u známých přivedl Richarda jeho kamarád Michal, který je taxikář. "Známe se už asi 40 let a vždycky, když nás veze někam na letiště, tak spustí historky, co jsme spolu všechno prožili. Každý si Richarda Chlada pamatuje nějak jinak, vidí ho svýma očima," uvedl podnikatel a dodal, že knih možná vznikne i více.

"Jedna možnost je, že knihu sepíše Anna, jedna, že ji sepíšu já, a ještě je tu jedna úvaha, protože se dobře znám s Pepíkem Klímou, tak je možné, že k tomu přizveme nějakého spisovatele," dodal Richard Chlad, který knihu chce dostat do finální podoby zhruba za rok. "Psal jsem i Radce Třeštíkové, jestli by o to případně neměla zájem. Rád bych k tomu přizval opravdové profesionály, kteří nám budou dobrými rádci," dodal podnikatel, který známé spisovatelce často komentuje fotografie na Instagramu.


Kostlivci ve skříni

Richard plánuje v knize jít až na dřeň. "Myslím si, že to bude hodně otevřené, jak mě znáte z různých podcastů, tak se určitě bude mluvit i o věcech, které člověk asi normálně úplně neříká," navnadil své budoucí čtenáře. Podle něj ale zatím není jisté, jestli si historky v některých částech tak trochu nepřibarví.

Během práce na knize Anna-Marie možná natrefí i na Richardovy kostlivce ve skříni, o nichž zatím neví. "Anna bude navštěvovat vyselektované kamarády a já u toho ani nechci být. Protože bude důležitá taková ta autentičnost, tak tam možná zazní i věci, na které možná nebudu zrovna pyšný, ani se nebudou třeba dobře poslouchat, ale chci, aby těch informací sebrala co nejvíc, aby to bylo někdy i natvrdo, jak se říká," popsal jeden z nejslavnějších českých miliardářů.

Anna-Marie Chladová o kontroverzních výrocích svého muže:


Lidí z "českého podsvětí", s nimiž se za svůj život setkal, se neobává. "Já si ani nemyslím, že by to byli vyloženě lidi z podsvětí. Pro mě jsou to zaprvé vždy kamarádi, zadruhé jsou to podnikatelé, a pokud přežili, tak jsou i úspěšní podnikatelé," řekl Richard Chlad o svých známostech všeho druhu. "Některé věci jsem radši z paměti vytěsnil. Rozhodně nebudu nic dedukovat, popisovat a řešit, co jsem slyšel z nějakých drbů z doslechu," doplnil v rozhovoru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy