Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Richard Chlad o kampani Filipa Turka: Chtěli, ať změníme strategii. Neposlechli jsme, říká

Richard Chlad o kampani FIlipa Turka
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák/ Se souhlasem Filipa Turka
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Eurovolby

Veřejně se postavil za čerstvě zvoleného europoslance Filipa Turka (38), jehož po celou dobu trvání kampaně podporoval nejen finančně, ale i marketingově. Český miliardář a podnikatel Richard Chlad (61) v rozhovoru pro eXtra.cz přiznal, že marketingoví odborníci chtěli, aby svoji strategii změnili. Letití kamarádi se ale rozhodli zůstat sami sebou, což v eurovolbách nakonec přineslo kýžený úspěch. 

Někdejší automobilový závodník Filip Turek, o němž momentálně mluví celé Česko, se před několika měsíci vrhl na politiku a jako superlídr koalice Přísahy a Motoristů úspěšně kandidoval do Evropského parlamentu. Velkým podporovatelem se stal jeho nejlepší přítel, český miliardář Richard Chlad.

"Poslední dva roky jsem nejen já, ale my všichni přemlouvali Filipa k tomu, aby se pustil do politiky. Nechtělo se mu, prodělal si nějaké vážnější problémy," odhalil pro eXtra.cz Chlad a dodal, že i jeho přemlouvali fanoušci, aby vstoupil na politickou scénu společně s Turkem. "Mně se do politiky ale rozhodně nechce," dodal známý miliardář.

Nakonec se Turek do politiky skutečně vydal s tím, že mu Chlad poskytl maximální podporu nejen po finanční stránce, ale také prostřednictvím sociálních sítí. Chlad má totiž k dnešnímu dni na Instagramu už přes 116 tisíc fanoušků, kteří obdivují nejen jeho sbírku luxusních vozů, ale především se ztotožňují s jeho názory.

Silná rétorika zabrala

"Sami jsme vůbec netušili, jak obrovská moc a síla jsou sociální sítě, protože jsme to spíš brali jako sebeprezentaci s nadsázkou. Vůbec jsme netušili, že bychom to mohli přetavit do nějakého reálného výsledku, kterým je Filipův úspěch ve volbách, z čehož mám obrovskou radost," přiznal eXtra.cz Richard, který společně s Filipem Turkem odmítal změnit svoji silnou rétoriku i životní styl, přestože s tím někteří členové týmu a marketingoví specialisté nesouhlasili.

"Pořád jsme si jeli to naše – auta, zlatá křesla, napůl sranda, byť se řešila vážná témata. Myslím si, že se to opravdu vyplatilo a že jsme si to publikum dokázali udržet. Já si upřímně myslel, že přijdu o půlku sledujících, když jsem veřejně vyjádřil, že budu Filipa podporovat, ale opak je pravdou," řekl a zároveň se svěřil, že je stále plný emocí.

Video: Volební štáb Filipa Turka:

Sázka s kamarády

Na závěr Chlad také prozradil, že se se svými přáteli vsadil o počet procent, který Filip Turek během eurovoleb získá. "S moderátorem z televize jsem se vsadil, že pakliže Filip přeleze 7 procent, zaplatí mi večeři v jedné propálené restauraci na Tenerife. Samozřejmě ji budu s velkou radostí platit já. Pak jsem se vsadil s Petrem Macinkou o láhev šampaňského, které popíjel Winston Churchill. Petr Macinka hlásil, že ten volební výsledek bude do 8 procent, a já jsem říkal, že to bude víc než 8," odhalil Chlad.

Filip Turek s hnutím Přísaha a Motoristé nakonec získal přes 10 procent a dva mandáty. V eurovolbách zvítězilo hnutí ANO, které získalo přes 26 procent, což v reálu znamená sedm mandátů. Na druhém místě skončila koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) s 22,27 procenta hlasů a šesti mandáty.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy