Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Richard Chlad, bigbíťák, který dobyl automobilový svět: Makal jsem na poli a hrál s Michalem Davidem

Richard Chlad, bigbíťák, který dobyl automobilový svět
Zdroj: Se souhlasem Richarda Chlada, koláž eXtra
+ Dalších 5 fotografií
rozhovor

Jméno bývalého automobilového závodníka Richarda Chlada (58) bývá v poslední době spojováno hlavně s jeho půvabnou přítelkyní Annou-Marií Kánskou (26). Málokdo ale ví, že milionář vyrůstal na statcích na Benešovsku a už od útlého dětství byl pořádný pracant. Postupem času se z něj stal automobilový závodník, založil vlastní společnost Krijcos, zaměřenou na oblast zábavního průmyslu, a svůj první milion vydělal přeprodáváním zboží, které nakoupil v zahraničí. Redakci eXtra.cz poskytl exkluzivní rozhovor, ve kterém se rozpovídal nejenom o své současné přítelkyni. 

Už odmalička Richard Chlad tíhl k tomu, že z ní jednou bude automobilový závodník. Už v devíti letech dostal od svého dědečka první krosovou devadesátku a pro motokros byl jako stvořený.

V roce 1984 ukončeno studium na vysoké škole ekonomické v Praze a začátek jeho podnikání doslova připomíná pořádný sprint.

V roce 1994 je první svůj automobilový závod v životě v tehdejším Fordu Fiesta Cupu a začal se pořádně otáčet. Založil vlastní společnost Krijcos, zaměřil se na oblast zábavního průmyslu, velmi rád se pohyboval v přítomnosti krásných žen a naleštěných aut.

V roce 2011 ve svých 48 letech na Masarykově okruhu v Brně prestižní Epilog a ve své sbírce motorů nechci ani jeden superšport Bugatti Veyron.

"Musel jsem si všechno poctivě odmakat. Nebylo to tak, že jsem si myslel, že když sešlápnu plyn na D1, tak budu automaticky perfektní závodník. První velký úspěch pro mě byl, když jsem s Marcelem Kusínem jako dvěma italskými piloty s Ferrari F430 přijal šestihodinový brněnský Epilog a poté vzápětí, když mi bylo padesát let, tak to byl obrovský úspěch, kdy jsme společně se synem, kterému bylo kdy 19, vyhrajte svůj první vytrvalostní závod s jedním autem, to znamená s ferrari, a já dva nebo tři dny předtím oslavil padesáté narozeniny. Tak to byl úžasný dárek. Potom jsme zopakovali stejný úspěch se synem, tentokrát s audi specifikací GT3 vyhráli další krásný závod, který byl často nebezpečný a ten se konal na Slovensku Ringu. To psal rok 2018, “rozpovídal se pro eXtra.cz Richard Chlad.

Vážné zranění jsem neměl, jsem dítě štěstěny

"Pokud nebudu počítat nějaké zlomeniny a propíchlé nohy, vidlema na statku, tak těžké zranění jsem nikdy neměl. Jsem možná dítě, mějte to, že jsem neměl dolarové ruce a nohy. Zejména tedy jako dítě. Poté jsem ve dvou letech měl prasklé slepé střevo, což bylo vážné, "pokračuje a přiznává, že musí mít svého anděla strážného.

Makal jsem na poli, abych si vydělal na baskytaru

Richard Chlad rozhoduje nepatrně mezi těmi, kdo by ke všemu přišli jen tak. Ba naopak. Veškeré své úspěchy mají tvrdé vydřené.

Za co jsem utratil svoji první výplatu, tak to mám v živé paměti a vidím to, jako by bylo dneska. V 15 letech jsem pracoval šest týdnů v zemědělském družstvu. Makal jsem na poli, abych si mohl koupit baskytaru jako její začněte dělat muziku a hrát u našich na půdě. Měl jsem vlastní kapelu a hrál jsem s Michalem Davidem,​"dodal.


Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy