Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Řezníci z francouzského kostela: Vrazi z IS Abdel Málik a Adel Kermiche podřezali kněze před oltářem

Adel Kermiche a Abdel Málik slíbili věrnost Islámskému státu.
Zdroj: youtube.com
+ Další fotografie
Islámský stát znovu udeřil v Evropě. Dva islamisté zavraždili na severu Francie kněze přímo v kostele. Jedním z teroristů je Adel Kermiche. Policie o něm dobře věděla, měl dokonce nosit elektronický náramek. Přesto dokázal spáchat brutální vraždu. Druhým z vrahů z kostela je Abdel Málik (zvaný také Abdel Petit Jean).

Devatenáctiletý Adel Kermiche na severu Francie zavraždil kněze. Druhým zabijákem z kostela je Abdel Málik. Ověření totožnosti u Málika trvalo déle, po akci komanda měl rozmašírovaný obličej a identifikace byla složitá.

Kermiche a Málik přepadli kostel nedaleko města Rouen v úterý dopoledne. Uvnitř budovy několik minut drželi rukojmí. Pak zavraždili šestaosmdesáti­letého kněze Jacquese Hamela. Jeho smrt si natáčeli na kameru, uvedl jedna z jeptišek, která útok zabijáků přežila.

Jeden zabiják měl na sobě falešný sebevražedný pás, druhý držel kuchyňský budík obalený alobalem a na zádech měl batoh s falešným výbušným zařízením. Oba muži měli také nože.

Kermiche se několikrát pokusil dostat do Sýrie. Chtěl se zde přidat k jednotkám Islámského státu. Při pokusu překročit hranici byl zadržen a uvězněn v Turecku.

Později se vrátil do Francie. Měl být v domácím vězení a měl nosit elektronický náramek. Jenže zařízení bylo každé dopoledne deaktivováno, prohlásil pařížský prokurátor François Molins.

Abdel Málik také slíbil věrnost IS. Žil v městečku Aix-les-Bains, pocházel ze Savojska. Podle francouzských novinářů Málik před rokem odmaturoval. Byl přátelským chlapcem, sousedé ho měli rádi. Pak ale začal číst pravidelně Korán a chodit do mešity. Jeho chování se začalo měnit.

Související články

Další články