Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Režisérka filmu Karel: Nemohla jsem se hroutit, on by to nechtěl, říká Olga Špátová

+ Dalších 10 fotografií
V pražské kině Světozor proběhla novinářská projekce a tisková konference k filmu KAREL, který má následovat do kin 15. října. Vzhledem k druhé vlně pandemie koronaviru v Česku ale zatím není jasné, zda se slavnostní premiéra vůbec uskuteční. Na tiskové konferenci se režisérka filmu Olga Malířová Špátová (36) rozpovídala pro eXtra.cz o natáčení a posledních okamžicích strávené po boku skvělého člověka a zpěváka Karla Gotta.

Film Karel, jehož režisérkou je nadaná dokumentaristka Olga Špátová, podle slov vdovy Ivany Gottové (44) vypráví pravdivý a upřímný příběh o mimořádně úspěšném, milovaném, slavném a přitom skromném, hodném a slušném člověku.

Smutné výročí úmrtí Karla Gotta si připomnělo i stovky fanoušků, kteří nosí květiny a zapalují svíčky u hrobu zpěváka v Malvazinkách. Karel Gott zemřel 1. října 2019. Zpěvákovi bylo 80 let. Gott delší dobu bojoval se zákeřnou leukémií, které bohužel nakonec podlehl.

V pražském kině Světozor ve středu proběhla novinářská projekce a tisková konference k filmu KAREL, který má následovat do kin 15. října. Nad slavnostní premiérou však visí otazníky vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru

Po promítání se konala tisková konference, které se samozřejmě zúčastnila Olga Špátová Malířová a zavzpomínala na Mistra. "Karel a Ivana byli pořád se mnou, byli vtipní, cítila jsem z nich velkou pokoru, vděk a vyrovnanost. Byla jsem vděčná lidsky i filmařsky, že jsem se na tom mohla podílet. Původně jsem vůbec nevěděla, že je Karel nemocný. Měli jsme hodně plánů například odjet do Ameriky a to se nám už bohužel nepovedlo. Velkou pomocí pro mě byla samotna Ivana, která mi Karla vždy pomohla přesvědčit, že do toho filmu určité věci zkrátka patří, i ty smutné," nechala se slyšet Olga Špátová.

Nemohla jsem se hroutit, on by to nechtěl

Jakmile se Olga Špátová dozvěděla pravdu o zdravotním stavu Karla Gotta, musela to v sobě zpracovat. "Najednou onemocněl a já nevěřila, že se dokáže smát a být vyrovnaný. Karel hrozně bojoval. Byl plný sil. Drželo ho hlavně to, že nepřestával tvořit," vzpomíná Olga.

"Nemůžeš se hroutit, on by to tak nechtěl, říkala jsem si. Velkou oporou byla Karlovi samozřejmě Ivana, ale také jeho dcery, se kterými se prakticky každý den smál," dodává.

Související články

Další články