Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Režisér Zelenka ušil Zindulkovi roli na míru! Byla asi jeho největší, řekl eXtra.cz

Zdroj: česká televize
+ Dalších 11 fotografií
SMRT HERCE
Oblíbený a úspěšný režisér Zdeněk Zelenka byl jedním z posledních, kterému před kamerou Stanislav Zindulka (+86) předvedl svůj talent. V pohádce Kouzelník Žito se oba setkali na place. Pro eXtra.cz Zelenka promluvil o velikosti herce především malých rolí...

„Kouzelník Žito byla fajn spolupráce, ale my jsme hlavně natočili celovečerní film Karlínská balada, kde hrál hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou… Od samého začátku jsem psal tu roli přímo na míru jemu. A myslím, že to byla jeho nejlepší a životní role. Rádi jsme se vídali, on byl jeden z mála, který mi psal blahopřání k narozeninám a pokaždé, když ten den nastal, věděl jsem, že ve schránce budu mít od něj přání, byl to úžasný člověk. Měli jsme ho všichni rádi. Je to velká ztráta,“ zavzpomínal na Zindulku režisér Zdeněk Zelenka.

Před kamerou Zindulka debutoval jako mladík už v roce 1956 v komedii Váhavý střelec. Velké role ve filmech se mu dlouho vyhýbaly, i když se objevil v 60. letech třeba v parodii Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky. V roce 1986 měl zase menší roli ve Smrti krásných srnců Karla Kachyni podle známé literární předlohy Oty Pavla. Intenzivně pracoval i v důchodovém věku, natáčel snímky Hořící keř o Janu Palachovi, Správnej dres nebo Zločin v Polné. Poslední položkou v jeho dlouhé filmografii je Narušitel z roku 2019. Předtím stihl Kouzelníka Žita.

Loni v květnu Zindulka převzal cenu za celoživotní přínos českému humoru v rámci jubilejního festivalu Komedy Fest Plzeň. Před třemi lety na jevišti Národního divadla v Praze obdržel prestižní Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství.

Související články

Další články