Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Režisér s démony Viktor Tauš: Vzal jsem matraci, vytáhl ji na Petřín a zůstal tam 2 roky

Viktor Tauš bojoval s drogovou závislostí.
Zdroj: se souhlasem tv prima
+ Další fotografie
zpověď

Režisér Viktor Tauš (48) se po natočení své prvotiny Kanárek natolik zadlužil, že skončil na ulici. Povedlo se mu opakovaně překonat drogovou závislost, zvednout se doslova ze země a začít znovu žít. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka se rozpovídal o tom, jak se dostal na ulici a co ho nakonec zachránilo. 

Pád na dno

Režisér a několikanásobný držitel ocenění Český lev Viktor Tauš to neměl v životě vůbec jednoduché. Ačkoli jeho filmový debut Kanárek z roku 1995 byl kritikou označen za "nejvýraznější debut desetiletí", stáhl jeho autora ke dnu. Známému režisérovi totiž vznikl na filmu dluh přes 2 miliony korun, který nebyl schopen splácet. "Po Kanárkovi jsem se dostal do vnitřní prázdnoty. Nevěděl jsem si rady s tím, co jsem popsal. Zavřel jsem se v bytě, ze kterého jsem nevycházel tak dlouho, až mi zaklepali na dveře, že se mám vystěhovat," svěřil se s těžkými životními chvílemi v talkshow 7 pádů Honzy Dědka.

Poté, co byl nucen opustit svůj byt, si Viktor podle svých slov vzal matraci, vytáhl ji na Petřín a tam přečkal první noc, která se pak nakonec protáhla na dva roky. "Zrecidivoval jsem, bylo to tam složitý, v zimě, jste v nějaké komunitě lidí. Zimy byly složité, dalo se spát ve vlacích třeba," říká režisér, který se tak již podruhé dostal do závislosti na heroinu. Nakonec ale přemohl sám sebe a začal znovu od nuly.

"Věděl jsem, že tam jsem, ale že tam nepatřím. Jednoho dne, unuděn sám sebou, jsem si pod Jiráskovým mostem na jezu vypral a šel jsem do reklamní agentury se zeptat, jestli nepotřebují kreslit storyboardy. Měl jsem tehdy nějakou košili a džíny. Vzali mě, večer jsem odjel na konečnou autobusu 253, tam jsem se na louce vyspal, ráno ve Vltavě jsem se omyl a šel jsem do práce," popsal Viktor v rozhovoru. "Za 2 měsíce jsem měl první nájem a pomalounku jsem se začal vracet zpátky a zaplatil všechny svoje dluhy. Finanční dluhy ale nejsou nejhorší, horší jsou dluhy vůči lidem už jenom tím, že jim zmizíte ze života," dodal.

Amerikánka

V loňském roce Viktor uvedl, že se chystá točit film podle svého veleúspěšného divadelního představení Amerikánka, kterým se zabývá už bezmála dvaadvacet let. "Je to příběh, který mě celou dobu provází, a 22 let hledám způsob, jak vyprávět příběh dívky, která prochází dětským domovem, pěstounskou péčí, pasťákem, tak aby se k němu lidé chtěli vracet a aby je inspiroval. Poprvé jsem si do deníku napsal o Amerikánce v dubnu 2000," řekl úspěšný režisér s jizvou na nose, ke které přišel jako dítě ještě v základní škole.

"Na základce jsem miloval spolužačku Kamilu. Bydlela vedle lesa, chodil jsem tam, jestli ji náhodou nepotkám. Problém byl, že ji miloval i spolužák, který do toho lesa chodil taky. Vzal mě jednou přes nos malou rybičkou. Kamila to viděla z okna a vzala mě domů a ošetřila mi to," zavzpomínal na svou první školní lásku v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, který můžete sledovat každé úterý ve 21:35 na TV Prima.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy