Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Režisér Pustiny představil špionážní seriál Bez vědomí: Tvůrci spolupracovali s CIA

Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary
+ Dalších 13 fotografií
NOVÝ SERIÁL
S blížícím se 30. výročím sametové revoluce lze očekávat, že bude přibývat filmů a seriálů s tematikou pádu železné opony. Jedním z nich je šestidílné špionážní drama Bez vědomí režiséra Ivana Zachariáše, který má za sebou úspěšnou a oceňovanou Pustinu. HBO jeho nový počin uvede příhodně na podzim 2019, první dva díly si však už odbyly světovou premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Příběh seriálu Bez vědomí se začíná odvíjet v říjnu 1989, kdy se houslistka Marie (Táňa Pauhofová.) a její politicky velmi aktivní manžel Viktor (Martin Myšička) rozhodnou vydat z londýnského exilu, ve kterém strávili 12 let, do rodného Československa. Nevrací se však emigranti příliš brzy? Ve vzduchu je sice cítit změnu a sovětské impérium je v posledním tažení, ale komunisté jsou stále u moci a Viktor je nadále pokládán za nepřítele státu.

Předčasně vracející se emigranty nečeká nic dobrého a není to jen Státní bezpečnost, kdo jim je v patách. Věřit nelze nikomu. Těšení se na svobodu v Československu se rychle promění v drama. Marie skončí v bezvědomí v nemocnici, a když se probere, zjišťuje, že její manžel zmizel.

Špionážní minisérie byla natočena v produkci HBO Europe, režie se ujal Ivan Zachariáš, který se společně s Alicí Nellis podílel na oceňovaném krimi seriálu Pustina. Aby drama bylo věrohodné, dohlížel na natáčení po odborné stránce spolupracovník CIA a uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton.

Děj špionážního seriálu je vyprávěn z Mariina úhlu pohledu. „Je to příběh mladé ženy, jejíž svět, který zná, a jistoty, které má, se začínají radikálně rozpadat. Jak člověk s takovou situací naloží a jak v tom neztratit sám sebe – to je hlavní linka příběhu,” prozradila představitelka hlavní role Táňa Pauhofová Kromě Pauhofové a Myšičky se v seriálu objeví česko-kanadský herec David Nykl, kterého mohou diváci znát například ze seriálu Hvězdná brána. Jednu z rolí si zahrála také britská herečka Hattie Morahan (Kráska a zvíře).

Související články

Další články