Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Režisér Petr Jákl: Jestli budu točit dvojku Kajínka, chci, aby tam ten skutečný hrál!

Jákl uvažuje o dvojce!
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Pamatujete si na filmový trhák o odsouzeném Jiřím Kajínkoví, který zfilmoval debutující režisér Petr Jákl? Tehdy ho v kinech vidělo na 900 tisíc diváků. Teď existuje možnost, že by vzniklo druhé pokračování.

Jiří Kajínek dostane po dlouhých 23 letech milost od prezidenta republiky. Mnozí s jeho rozhodnutím nesouhlasí, jiní jej vítají. Redakce eXtra.cz oslovila Petra Jákla, jak se na celou věc dívá.

„Ideální by byla obnova procesu… Myslím si, že ho milost musela dost šokovat, nečekal to. Za tu dobu se stal vlastně celebritou, teď ho čeká nový život,“ řekl nám Jákl, který s filmem o Jiřím Kajínkovi slavil úspěch. Tehdy se na filmu podílelo dokonce šest scenáristů.

Jákl dokonce připustil, že existuje možnost, že by v budoucnu vzniklo filmové pokračování. „Není to na pořadu dne. To je velmi brzy. Navíc mám teď závazky na filmu o Janu Žižkovi. Nicméně nic nehážu za hlavu a vše je otevřené. Totiž k tomu, aby se natočil druhý díl, jsem v minulosti říkal, že by se muselo stát něco, co by v tom případu bylo novou skutečností,“ dodal pro eXtra.cz Jákl.

Pro vznik filmu o Kajínkovi bylo tehdy těžké sehnat herce, který by Jiřímu Kajínkovi byl podobný. Nakonec se to ale podařilo, když ho zahrál ruský umělec Konstantin Lavroněnko a nadaboval ho herec Jan Šťastný. Pokud by skutečně v budoucnu vzniklo pokračování snímku, jak Jákl řekl, z Kajínka se stala celebrita a mohl by si zahrát sám sebe

Související články

Další články