Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Režisér Nabarveného ptáčete vyjádřil podporu Petru Pavlovi: Natočil spot, jak vidí prezidentské volby

+ Další 2 fotografie

Prezidentské volby se kvapem blíží. Do vhazování lístků do uren zbývá poslední týden a kandidáti mají jen pár dnů na získání voličů na svou stranu. Jak Danuše Nerudová, tak i Petr Pavel mají spoustu příznivců na straně celebrit. Scenárista a režisér Václav Marhoul natočil spot, jak vidí prezidentské volby on. Video má redakce eXtra.cz k dispozici.

Režisér válečných a historických filmů Tobruk a Nabarvené ptáče Václav Marhoul natočil spot, jak vidí prezidentské volby on. Svou řeč v klipu, který sám natočil, začíná slovy: "V této kampani poslouchám jen samé kdyby. Co by bylo, jak by bylo, kdyby bylo."

Následně své obavy, kdyby se to "opravdu celé podělalo", vykresluje na snímcích z české historie a novodobých hrozeb - nechybějí zmínky o válce na Ukrajině ani z dob nacistického Německa. "Co kdyby šlo znovu o život nás všech? Potom bych chtěl takového prezidenta, který se, a promiňte mi to slovo, neposere." Svým videem chtěl podpořit generála Petra Pavla, jehož v současné situaci vidí jako jediného vhodného kandidáta na prezidentský post.

"On by měl tu funkci (prezidenta, pozn.red.) zastávat," ​uvedl pro eXtra.cz slavný režisér. Zeptali jsme se, zda je to kvůli generálově vojenské minulosti, když ve spotu vidíme válečné záběry. "Ne, kvůli tomu ne. Znám Petra Pavla více než 20 let, pracovali jsme spolu. Vím, že je zásadový, pracovitý a velký gentleman. Neplácá nesmysly a zachovává chladnou hlavu," dodal Marhoul.


Podpora celebrit

Není to první video na podporu Petra Pavla. Generál před pár dny na svém Facebooku sdílel sestříhané video, v němž lidé vysvětlují, proč budou volit právě jeho. Mezi respondenty se objevila i řada známých českých osobností. Například modelka Taťána Kuchařová jako důvod uvedla: "Protože volím zkušenost a jistotu." Herec Vladimír Polívka zase řekl, že je mu Pavel blízký, "protože bude dělat správná rozhodnutí, ne ta populistická".

"Protože jako je dobré vyvolit si za manželku děvče do nepohody, je dobré zvolit si za prezidenta mužského do nepohody," řekl scenárista Zdeněk Svěrák. Herečka Tereza Brodská zase uvedla, že bude Pavla volit, "protože mám vedle něho pocit klidu a bezpečí".

Související články

Další články

Nejnovější kauzy