Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Režisér Miloš Forman (†86): Zle mu bylo už rok. Před smrtí si přál jediné…

Miloš Forman si přál jediné.
+ Dalších 7 fotografií
V pátek 13. dubna zemřel v nemocnici po silném zápalu plic režisér Miloš Forman (†86). Smrt filmového génia nezarmoutila jen jeho rodnou zem, ale rovnou celý svět. Forman žil již dlouhá léta ve Spojených státech, kde natočil snímky jako Amadeus nebo Přelet nad kukaččím hnízdem, za které byl oceněn několika Oscary. Právě v Americe měl vyslovit svoje poslední přání před smrtí.

Oscarový režisér Miloš Forman zemřel v pátek 13. dubna. „Pan Forman zemřel v nemocnici v Danbury. Ta je nedaleko jeho bydliště ve městečku Warren. V době jeho odchodu s ním byla celá rodina, tedy i všichni synové,“ prozradil deníku Blesk.cz jeho agent Dennis Aspland. Zmíněná slova už dříve potvrdila jeho manželka Martina.

Stav režiséra nebyl poslední rok ideální a zhoršoval se. Před smrtí si přál jen jedno. Chtěl zemřít na ranči, který tolik miloval. O převoz do rodné země nestál.

V Československu ho proslavily filmy Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky. Po odchodu do USA natočil Vlasy, Ragtime nebo Přelet nad kukaččím hnízdem. Za filmy Přelet nad kukaččím hnízdem a Amadeus byl oceněn Oscary ve dvou hlavních kategoriích, nejlepší režie a nejlepší film.

Mohlo by vás zajímat

Další články