Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Režisér Kajínka plánuje příští rok prorazit s novým snímkem. Roztočený film Jan Žižka má být nejdražším českým filmem v historii

Zdroj: extrastory.cz
+ Další fotografie
Natáčení filmu Jan Žižka už je v plném proudu. Bojový výcvik několika desítek komparzistů už je u konce a film se natáčí o sto šest. Snímek Jan Žižka se má v našich kinech objevit v roce 2018, jak uvedl režisér Petr Jákl. Stejný režisér, který se podepsal pod snímky Kajínek a nově také Ghoul.

Velkofilm Jan Žižka bude pravděpodobně podle plánů nejdražším filmem v historii české kinematografie. Tento snímek se začal točit letos na jaře. Režisérem bude Petr Jákl, autor hororu Ghoul a thrilleru Kajínek. Film bude mít jak české, tak mezinárodní obsazení. Žižka získal námět od několika filmů. Husitskou éru zpracoval již Otakar Vávra ve své trilogii Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem. Zde Žižku zahrál Zdeněk Štěpánek.

Jan Žižka je jedním ze sedmi neporažených vojevůdců všech dob. Mezi těchto sedm patří například Alexandr Veliký nebo Čingischán. Díky tomuto faktu je téma Žižka zajímavé pro celý svět a spoustu historiků. Můžeme se těšit na dobře zpracovaný historický kontext. Snímek by měl zachycovat mládí českého vojevůdce.

V konečném výběru lokací vyhrála místa v Jižních Čechách, jako například Zvíkov a jeho okolí, rodiště Jana Žižky Trocnov, Tábor či Boletice.

Film by mohl pomoci k obnově Žižkova dvorce v Trocnově na Českobudějovicku. Dvorec by po natočení měl zůstat atrakcí v areálu Památníku Jana Žižky v Trocnově, jehož vlastníkem je kraj.

Rozpočet filmu dosáhne stovek milionů korun. Film Jan Žižka podpořilo ministerstvo pro místní rozvoj. „Chceme využít nabízející se potenciál tímto způsobem propagovat Českou republiku v zahraničí a využít rostoucí poptávky po filmovém turismu, který již v mnoha zemích výrazně zvýšil přínos do státní kasy. Uvědomujeme si také možnost zvýšení zaměstnanosti v regionech, která s natáčením a následným turismem souvisí,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pro portál Lidovky.cz.

K dosud nejnákladnějším filmům ve střední Evropě patří koprodukční snímek Juraje Jakubiska Bathory. Rozpočet na tento film byl přibližně 328 milionů korun a v kinech jej vidělo asi 912 tisíc diváků.

Můžeme se tedy konečně těšit na velké bitvy, vozové hradby a tisícové armády a přitom koukat pořád na český film? Ještě nikdy se na našich obrazovkách neobjevil film, který by dosahoval středověkých bitev rozměrů Statečného srdce, Království nebeského a nebo například Pána Prstenů, ve kterém finální bitva trvala téměř hodinu. Nezbývá nám tedy nic jiného, než mladému Jáklovi věřit, že nás překvapí a my opravdu uvidíme velkolepou husitskou bitvu.

Související články

Další články