Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Režisér Kačena má poškozený mozek kvůli čichání pramene: Halucinogenní šachtu zakryli

+ Dalších 5 fotografií
Český divadelní režisér Jan Kačena (37) se na začátku září otrávil v šachtě Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Redakce eXtra.cz se vypravila na tragické místo. Kačena ležel v šachtě dlouhých 40 minut a jeho mozek, který byl bez přísunu kyslíku, je značně poškozený. Přítelkyně režiséra Kateřina však věří, že se z toho dostane. Poklop od šachty je v současné době již zabezpečený, aby se podobná tragická událost neopakovala. Kačena chtěl údajně dýchat omamné plyny, které z šachty unikají.

Divadelní režisér Jan Kačena leží ve vážném stavu v nemocnici a lékaři bojují o jeho život. Podle posledních informací má z 99 % poškozený mozek a jeho vyhlídky nejsou příliš dobré. Přítelkyně Kateřina však věří, že se z toho dostane.

„Držel mě pevně za ruku, svíjel se a strašně se bál. Krčil čelo, snažil se naklánět ke mně, snažil se dotýkat svou tváří té mojí a u toho byl rozrušený," uvedla Kačenova přítelkyně. Režisér si na začátku září lehl k poklopu u Ferdinandova pramene. Podle svědků vdechoval halucinogenní výpary a následně do šachty spadl. Na místo jsme vyrazili zjistit, jak složité je se do šachty dostat.

Poklop šachty byl roky nezajištěný a prakticky kdokoliv ho mohl otevřít a výpary dýchat. Podle výpovědi techniků, kteří pár dní po tragédii poklop zabezpečili, se nikdy podobná událost nestala. Zároveň ale přiznávají, že místní omladina má ve zvyku chodit k prameni a čuchat halucinogenní výpary. Redakce eXtra.cz kontaktovala tajemníka města s prosbou o vyjádření. Ten ale o tragické události neměl ani ponětí.

„Jeho tělo se nachází v jakémsi vegetativním stavu, jeho srdce bije, zvládá dýchat, ale jeho vědomí je od nás velice vzdálené," napsala přítelkyně Kateřina na Facebook. Jistý svědek popsal, že Kačena byl pod vlivem alkoholu a inhalování pomocí brčka mu nestačilo, a proto poklop otevřel.

V první chvíli se ho snažili zachránit přivolaní policisté, kteří se ale také nadýchali plynu a Kačenovi museli pomoct až hasiči, kteří byli řádně vybaveni. Režisérův mozek byl ale 40 minut bez kyslíku, což má samozřejmě fatální následky.

HOVOŘILI JSME S LIDMI, KTEŘÍ VÝPARY U PRAMENE VDECHUJÍ. SLEDUJTE EXTRA.CZ, PŘINESEME POKRAČOVÁNÍ REPORTÁŽE.

Související články

Další články