Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Režisér Jiří Strach o pohádkách Anděl Páně: Prozradil, kterou má raději a jak to bude s dalším dílem

Režisér Jiří Strach promluvil o filmech Anděl Páně 1 a 2.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 8 fotografií
exkluzivně
Filmové pohádky Anděl Páně 1 a 2 patří divácky mezi ty nejoblíbenější a také nejlépe hodnocené. Za tvorbou těchto snímků stojí režisér Jiří Strach, který se inspiroval knižní předlohou Boženy Němcové. Do hlavních rolí obsadil ty nejlepší české herce, v hlavní roli s Ivanem Trojanem, který ztvárňuje anděla Petronela. Jiří Strach pro eXtra.cz prozradil, zda jedno ze svých děl upřednostňuje, a také prozradil, že by si přál "holčičku". Co tímto výrazem myslel, se dozvíte níže.

Anděl Petronel, paličatý nešika v podání herce Ivana Trojana, se všem plete pod nohy a jako by do nebe nezapadal. Tropí jednu hloupost za druhou a svými humornými výstupy a trapasy baví všechny diváky od začátku, až do konce filmu. Není tedy divu, že si film získal srdce všech diváků, a jinak tomu nebylo ani ve druhém dílu Anděl Páně 2

Otec těchto filmových výtvorů, režisér Jiří Strach, sklidil za své dvě díla mnoho úspěchů. V roce 2006 vytvořila pohádka dokonce rekord ve sledovanosti, kdy ji sledovalo 2 731 000 diváků.

Přál bych si něžnou a krásnou holčičku

Režisér Jiří Strach pro eXtra.cz prozradil, zda je jako správný „otec“ hrdý na obě dvě tyto své děti stejně, nebo jedno z nich upřednostňuje.

"Jasně, že jsem! Na tom srovnání rodinného vztahu máte naprostou pravdu. Jednička byla první, a jak to tak bývá, na prvního potomka jste velmi hrdí. Je starší, zkušenější, ale mívá tvrdší a přísnější výchovu. Zato ten druhý je mazlíček, leccos mu projde, více si ho ňuchňáte a rozmazlujete. Najdete si na něj víc času, protože už máte víc rodičovských zkušeností. Každý má jinou povahu, a přesto jsou bráchové. Oba mají smysl pro humor, což je fajn. Ten starší je víc opatrný, možná rozumnější a rozvážnější, zato ten mladší je větší rošťák a rozpustilec, je drzejší a odvážný."

"Člověk má rád oba stejně, protože to jsou pořád vaše geny. Ale víte co? Do třetice bych si přál holčičku. Krásnou a něžnou princeznu, která umí svou velkou duší všechny dojmout a rozplakat," přiznal Jiří Strach.

První díl neměl být původně vůbec v kinech

Po obrovském úspěchu, které první film Anděl Páně sklidil, museli mít diváci velká očekávání i z dílu druhého. Režiséra Jiřího Stracha jsme se zeptali, zda se mu točila jednička jednodušeji než dvojka, u které musel cítit obrovská očekávání od obdivovatelů prvního dílu.

"Samozřejmě, ten tlak tu byl. Ale to si člověk nesmí připustit, jinak by se bál a v křeči ještě nikdy nic dobrého nevzniklo. Jednička vznikala původně jen pro televizní vysílání, to, že šla nakonec do kin, to bylo rozhodnuto později. Proto je zdánlivě chudší."

"Dvojka naopak jako standardní kinofilm, s veškerým potřebným servisem a producentskými financemi. Přesto jsme nechtěli vytvořit formálně opulentní film. Jak by to vypadalo, že jo. Starší brácha střízlík a mladší vycpanej hamburgrama?" dodal úsměvně. "Záměrně jsme dvojku koncipovali do podobné atmosféry, poloprázdna, adventního bezčasí, kde sněhovými vločkami projde leda ponocný. Anděl Páně se nikdy nebude předvádět tisícihlavými komparsy, naopak si k vám bude hledat cestu humorem, laskavostí a obyčejností jako obrázky Josefa Lady," prozradil pro eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy