Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Režisér Ján Sebechlebský O léčivé vodě: Šaty princezny vážily 50 kilo, ve vodě lapala po dechu

Režisér Ján Sebechlebský O léčivé vodě: Šaty princezny vážily 50 kilo, ve vodě lapala po dechu
Zdroj: Se souhlasem České televize / Archiv RTVS
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
pohádka
Televizní diváci se letos o Vánocích těšili na dvě premiérové pohádky, a to O vánoční hvězdě a O léčivé vodě. Zatím to vypadá, že obě zmíněné pohádky si vedou u lidí dobře a mají až překvapivě dobré hodnocení. V rozhovoru pro eXtra.cz režisér vánoční pohádky O léčivé vodě Ján Sebechlebský prozradil střípky z natáčení a také to, jak málo stačilo a princezna se utopila ve vodě.

"Odpradávna žijí vedle sebe lidský svět a svět vod. Ve světě lidí spravedlivě vládne král Jiří, který se stará o svou dceru Hanku. Ve vodním světě zase vládne Vodní paní. Ta se jednoho dne slituje nad nemocnou princeznou Hankou a daruje králi Jiřímu vodu, která vyléčí každou nemoc. Má však podmínku: Voda se nesmí dostat do rukou zlého člověka, jinak by navěky zmizela. Lidská chamtivost a zloba však nikdy nespí," tak nějak zhruba zní krátký popis očekávané vánoční pohádky O léčivé vodě, kterou režíroval Ján Sebechlebský

Jak sám režisér očekávané pohádky přiznává, v dnešní době je velmi náročné zavděčit se divákům a natočit takovou pohádku, kterou by lidé vyloženě neztrhali. "Příjemné překvapení, ačkoli pohádka více osloví děti větší a dospělé. Moc pěkně obsazeno neokoukanými tvářemi, Linda úžasná, Kemka a Vaněk skvělí, viděno ve slovenském znění, tedy čeští herci předabovaní, však vkusně, za což palec nahoru. Poetické, klidné, milé," zní pochvalné komentáře z řad diváků.

"Já jsem si řekl, že nevím, co ději chtějí, ale vždy jsem se snažil svým dětem v dětství ukazovat kvalitní pohádky a fantasy filmy. O pohádkách se říká, že nejsou skutečné, ale jsou pravdivé. Je tam ten moment pravdy a nesmí nudit. Velmi si mi líbila Pyšná princezna z mého dětství nebo taky Popelka. Nemůžeme všem vyhovět, to nejde," řekl v rozhovoru režisér Ján Sebechlebský o kouzelné vánoční pohádce.

"Točili jsme v Bohnicích a zvolil jsme styl období romantismu, konec 19. století. Žádný uslintaný ňouma, nesnažili jsme se ty postavy pitvořit. To nemám rád. Je tam jemná nadsázka, že je třeba nejdřív zachránit malou princeznou a poté zachránit krále. A druhá poloha je láska mezi mlynářovým synem a princeznou," pokračuje.

Princeziny šaty vážily 50 kilo

Natáčení pohádky O léčivé vodě zkomplikovala pandemie koronaviru a nikdo nevěděl, zda se nebude muset stopnout. "Když se princezna topí a spadne do řeky, tak to opravdu vypadalo, že se snad začne topit. Tím, že měla šaty a olověné závaží, tak šaty namokly a mohly mít i 50 kilo," dodává.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy