Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Režisér Jan Kačena se otrávil v Mariánských lázních: Jak nyní vypadá poklop šachty?

Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Ferdinandův pramen
Český divadelní režisér Jan Kačena (37) se na začátku září otrávil v šachtě Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Redakce eXtra.cz se vypravila na tragické místo. Poklop od šachty je v současné době již zabezpečen, aby se podobná tragická událost neopakovala. Jak to tam nyní vypadá?

Divadelní režisér Jan Kačena leží ve vážném stavu v nemocnici a lékaři bojují o jeho život. Podle posledních informací má z 99 % poškozený mozek a jeho vyhlídky nejsou příliš dobré. Přítelkyně Kateřina však věří, že se z toho dostane.

Jan Kačena se na začátku září otrávil, když chtěl údajně dýchat omamné plyny, které unikají z šachty Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. V době, kdy se to odehrálo, byl na místě nezabezpečený poklop šachty, který mohl být odklopen a prakticky kdokoliv ho mohl otevřít a výpary dýchat. Kačena sundal poklop šachty s oxidem uhličitým a spadl do ní. Ležel v šachtě dlouhých 40 minut.

Podle výpovědi techniků, kteří pár dní po tragédii poklop zabezpečili, se podobná událost nikdy nestala. Zároveň ale přiznávají, že místní omladina má ve zvyku chodit k prameni a čichat halucinogenní výpary.

Redakce eXtra.cz se vypravila na místo, kde k tragické události došlo. Poklop od šachty je už zabezpečen a podobná tragická událost by se již neměla opakovat. Podívejte se do fotogalerie, jak nyní vypadá místo tragické události.

Související články

Další články