Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Režisér detektivního seriálu Hlava Medúzy Filip Renč: Z Jitky Čvančarové budete v šoku

Jitka Čvančarová hraje v Hlavě Medúzy šéfku brněnské mordparty.
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 9 fotografií
NOVINKA
Herečka Jitka Čvančarová (42) si v novém detektivním seriálu České televize Hlava Medúzy zahrála šéfku brněnské mordparty a řadu diváků prý velmi překvapí. Co o ní řekl režisér Filip Renč (55)? Jak zápasil při natáčení s hrozbou koronaviru, s rouškami i s časem?

Jitka Čvančarová je úplně jiná

Leckdo má asi Jitku Čvančarovou (42) zaškatulkovanou jako výrazný symbol ženství, obvykle představující vnadné, ale křehké a citlivé ženy a v roli drsné šéfky kriminalistů si ji neumí moc představit, jakkoli překvapila jako fúrie v seriálu Most!. Jenže podle režiséra Hlavy Medúzy to zvládla na výbornou.

„Jitka má v seriálu dvě tváře. Soukromou, v níž má své rodinné a emoční problémy, v práci ale nasazuje poker face, aby měla mezi týmem kriminalistů autoritu. Strašně mě bude zajímat reakce diváků, hlavně divaček, jestli s ní takzvaně půjdou a jestli jí to uvěří. Já Jitce věřil každé slovo. Herecky se dobře připravila. V roli je ale určitě jiná, než jak ji diváci znají z jiných projektů,“ řekl eXtra.cz Filip Renč o Čvančarové v novém seriálu (pondělí 11. 1., ČT1, 20:10).

Natáčení pod hrozbou viru

Ten přiznává, že koronavirová epidemie jim hodně komplikovala štáby.

„Byli jsme první, kteří jsme začali točit během opatření s rouškami, poslední, když už to mělo začít být zakázané. Po pauze jsme se k natáčení zase vrátili. Nikdo ale nevěděl, co bude. Při natáčení byla kvůli tomu trochu napínavá atmosféra a obdivuju štáb i herce za to, že ze sebe shodili tlak, nepodlehli strachu, nestěžovali si, že je rouška neochrání, a všichni to dotáhli až do konce. My za kamerou jsme byli zarouškovaní přes půlku natáčení, herci si roušky pochopitelně před záběrem sundávali, pak je hned zase nasazovali. Původně plánovaný termín vysílání jsme přes všechny překážky vlastně téměř stihli,“ prozradil Renč.

Líbání nerušili

Ve scénáři naštěstí nemuseli kvůli opatřením škrtat žádné intimnější scény nebo líbání.

„Jednotlivé epizody Hlavy Medúzy jsou spíš psychologicky vystavěné příběhy, než aby tam byly zásadní erotické nebo akční scény. I líbání tam je minimálně, jde hlavně o přátelské dotyky. Od všeho je tam kousek, aby to dohromady fungovalo,“ dodal režisér nového seriálu.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy